Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2016 - 15. etapa: Ostravice, Mazák

13. 2. 2016

lc-2016_15_1_dsc_0163.jpgTak už se nám to blíží k závěru, ještě jedna etapa a pak už bude jen závěrečná spolu s vyhlášením. Dnes 13. 2. 2016 to byla již 15. etapa, která měla svůj start v Ostravici, Mazáku. Počasí chladnější, ale ne zimní. Uvidíme, co bude nahoře.

Vyjíždím již tradičně po osmé, jedu sice do Ostravice, ale můj výchozí bod je od trafostanice. Opět je parkoviště plné. Turisté využívají mírného počasí a houfně se vydávají na Lysou. Zaparkuji, sbalím věci a vycházím.

Na silnici leží sníh a provází mě celou cestu. Ve sněhu se jde dobře, a jelikož mám dost času, nemíním jít až do cíle, jdu vycházkovým krokem. Když odbočím z cesty na chodníček, potkávám skupinku mladíků. Evidentně jdou na Lysou poprvé, ptají se mě, jak dlouho asi trvá cesta nahoru. Byli mírně překvapeni, když jsem jim řekl, že mým tempem asi hodinku a půl.

Pokračuji přes Butořanku na Lukšinec, jsem tu krátce po půl desáté a času mám habaděj. Potkávám spoustu turistů sem tam prohodíme pár slov a v pohodě docházím na větry. Dál nejdu i odsud je vidět na vrcholu mlha. Už tady se válí, ale není hustá, snad to bude fotit. S mlhou je to vždy problém, aparát stávkuje.

Převléknu se, něco zakousnu a nachystám kameru, jestli se něco podaří, počítám tak 15 min, že bych mohl natočit. Je tu ale -3°C, tak nevím, nevím, co baterka vydrží. Počítám, že už brzy by se měl dole objevit první závodník. Už ho vidím, probíhá kolem mne a má značný náskok před druhým.

Pro vítězství si dnes doběhl Jakub Ambros (Vinotéka u Karla Frenštát p. R.) v čase 41:13, druhý doběhl Tomáš Lichý (SALOMON-RUN) v čase 42:46, třetím byl Petr Hudeček ((mo)mentálně Opavské dupy) v čase 43:20.

První ženou je letos neporazitelná Denisa Krejčiříková (40.)(VZS Ostrava) v čase 50:45, druhá doběhla Hana Krstevová (62.)(Pearl iZUMi), v čase 54:34, třetí byla Ivona Krejčiříková (69.)(VZS Ostrava) v čase 54:48.

Po proběhnutí posledního závodníka balím a vydávám se dolů. Kamera opět „nezklamala“ vydržela slabé 2 minuty a zhasla. Chladno jí neprospívá, už má své lepší JÁ za sebou. Cestou dolů si připadám jako největší drbna z vesnice. Setkal jsem se s mnoha lidmi a při sestupu jsme probrali opravdu kde co. Také podle toho můj sestup vypadal. Tamtamy Lysacupu opět daly vědět, že by se snad na předposlední etapě mohla objevit Tamara. K autu jsem se dostal až v 13:00, ale pěkně jsme si popovídali. Sedám do auta a vyrážím k domovu.

Příští víkend bude výběr ze dvou závodů. V sobotu bude na Pustevnách lyžařský závod „Memoriál Jana Šrubaře“ a v neděli časovka Lysacupu od hotelu Petr Bezruč

 

Fotogalerie ze závodu