Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2016 - 16. etapa: Hotel Petr Bezruč - časovka

21. 2. 2016

lc-2016_16_1_dsc_0088.jpgNedělní ráno nevěští dobré podmínky, je zataženo, sychravo, dalo by se říct, spíš podzimní počasí, než zimní, ale co, jedu. Je 21. 2. 2016 a koná se předposlední etapa Lysa cupu 2016. Start v 10:00 h od Hotelu Petr Bezruč – časovka. Závodníci startují s 20 s odstupem.

Vyjíždím po osmé, tentokráte mířím k hotelu Petr Bezruč. Jsem pod parkovištěm, zastavuji za mostem, napravo, tradiční to mé parkoviště. Spadlo pár kapek, beru tedy i deštník, co kdyby. Pohled lehce sklouzne k vrcholku, tam někde je cíl mé dnešní cesty, tam se budu drápat. Uf, už to není co dřív, je poznat každý rok, každý měsíc, každý den.

Vyrážím s dolního parkoviště a potkávám se s Dědkem Beskydským. „Co Ty? Dnes neběžíš?“ „Ne, dnes ne, včera jsem si dal závod Okolo Žermanické přehrady, tak dnes jen jako chodec“. Odvětil Dědek. V rukou nese lyže, (z vrchu si dá ještě asi 18 km, než zamíří k domovu), vstoupá vzhůru jako mladík. No Dědku, sotva Ti stačím, kde bereš tolik energie? Jdeme spolu až na vrchol. Tahá mě, tahá, sám bych tak rychle nešel, ale ve dvou se to lépe táhne.

Jsme nahoře, tak převléknout do suchého, pohladit hladící bod a dvakrát, minule jsem tu nebyl, zamávám do streamky a už se věnuju chystání fotoaparátu. Na sjezdovce nás předešel Lůďa a po chvíli se přidává i Vlaďka, no, jsou ještě mladí, ještě jim to šlape o poznání lépe. Jdu za nimi, chvíli se bavíme, než se ukáže první závodník.

Dnes bude vítěz jasný až po uzavření výsledků, je to sice nepravděpodobné, ale možné, že i poslední startující závodník, může obsadit přední příčky. Tak uvidíme, necháme se překvapit. Fotím několik závodníků nahoře v cíli, ale pak se již rozloučím a po severní sjezdovce scházím dolů, jdu proti závodníkům, takže je mohu celou dobu fotit. Počítám, že než dojdu na Malchor, mine mě i poslední závodník.

Jsem na Malchoru, závodníci stále běží, kolik jich ještě je, netuším, ale počkám, začalo pršet, dobrý je deštníček, jen, ...  jednou rukou se špatně fotí. Hotovo, pokračuji dolů, jdu chvíli s Páchou, ale pak už zase sám, za chvíli již stojím u auta. Balím věci a sedám do auta. Vyjet z místa je složité, auta natěsno, ale natřikrát se mi to konečně podařilo. Poslední ohlédnutí a odjíždím.

V dnešní časovce zvítězil Jakub Ambros (Vinotéka u Karla Frenštát p.R.) v čase 29:33, druhý byl Tomáš Maceček (Pearl iZUMi) v čase 29:56, třetí Petr Hudeček ((mo)mentálně opavské dupy) v čase 30:17.

První žena Hana Holoubková (Beskydští monádi), se umístila na 71. místě v čase 39:21, druhá na 79. místě doběhla Kristýna Chmelková (Přátelé zeleného údolí) v čase 39:51, třetí na 85. místě doběhla Andrea Krstevová (Pearl iZUMi) v čase 40:28.

Příští sobotu bude závěrečná etapa LC 2016 od Rajské boudy a odpoledne vyhlášení „Pod Borovou“.

Fotogalerie ze závodu