Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2016 - 2. etapa: Hráz přehrady Šance

8. 11. 2015

lc-2016_02_1_dsc_0515.jpgDnes ráno s radostí vyskakuji z postele. Konečně je tady první běh na Lysou horu. Těšil jsem se na tento den celých osm měsíců a dočkal jsem se. Je neděle 8. 11. 2015, dnes se běží 2. etapa LC 2016 – Hráz přehrady Šance. Je to druhá nejdelší trasa.

Vyjíždím po půl deváté, cesta mi trvá slabou půl hodinku. Dojíždím do Ostravice, nejedu k Šanci, ale zamířím k transformátoru. Odsud se mi jde lépe, není tu tak náročný terén, jak od Šance. Parkuji na horním parkovišti, už je tu hodně aut. I někteří závodníci parkují u transformátoru, k Šanci si dají ranní rozcvičku a nazpět mají kratší cestu.

Balím si věci, přibírám i deštník, kdyby pršelo, abych mohl nadkrýt fotoaparát. Nahoře zjišťuji, že zbytečně. Neprší, ale je tu prokletá mlha, místy natolik hustá, že jen stěží poznávám lidičky. Musím fotit hodně zblízka, jinak fotoaparát zaostří na mlhu a nefotí. Jednou jsem si nedal pozor a…. aparát nefotí.

Jsem na vrcholu, tak rychle převléknout do suchého, potom pohladit hladící bod, zamávat do kamery, prohodit pár slov se známými, pozdravit se s Vladěnkou a Lůďou a mohu se věnovat závodníkům. Netrvá dlouho a je to tady. Jako první pípá Vít Otevřel (SALOMON-RUN) v čase 0:42:05, druhý Jiří Pytlík (Jump Sport) s časem 0:42:37 a třetí dobíhá Martin Holiš (Pearl iZUMI)s minutovým odstupem na prvního v čase 0:43:13.

V ženách zabodovala na krásném 37. místě Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 0:49:16, druhá na 64. místě Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 0:52:36 a jako třetí doběhla na 129. místě Tereza Šádková (MK Ostrava) v čase 0:58:23.

V cíli vyfotím prvních pár závodníků a scházím asi 300 m pod cíl, kde fotím závodníky i některé, co již sbíhají dolů. Po hodince si říkám, že by už mohli být všichni v cíli, tak se jdu zeptat za Lůdě. Jsou tu všichni. Tak jako vloni, navrhuji vedení závodu, aby popřemýšleli o nějakém označení pro posledního závodníka. Bylo by dobré, pokud by na sobě měl něco jako dres, vestičku, nebo jakékoli označení.

Na startu by si toto vzal ten, kdo předpokládá, že bude poslední, ale pokud by cestou někoho předběhl, pak by jednoduše označení předal. Nejen, že by to bylo pro fotografy přínosem, ale pro závodníky i zpestřením na zadních místech.

Loučím se a vydávám na cestu dolů, počítám hodinka a půl, jdu pomalu a cestou scházím z chodníčku, kde jsem onehdy viděl trénovat horolezce na skále. Udělám pár fotek a pak už jdu k autu. Odjíždím domů.

Krásné prostředí beskydských hor se postaralo o příjemné prožití nedělního dopoledne. Jen ta mlha a žádný výhled z vrcholu trochu kazil náladu, ale bude líp.

Příští týden nás čekají tyto závody:

14. so - LC Krásná, most - 3. etapa

14. so - LBL Kolem koupaliště - 8. závod - Kopřivnice

14. so - Kateřinický trailový závod

 

Fotogalerie ze závodu