Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2016 - 9. etapa: Ostravice, hřiště - Silvestrovská

31. 12. 2015

lc_09_2_dsc_0439.jpgPoslední den v roce, se již tradičně koná jedna z etap Lysacupu. Jako každý rok se startuje z Ostravice, hřiště – Silvestrovská etapa a jako bonbonek, někteří běží v maskách. Jsem zvědav, co si letos závodníci přichystají. Každý rok tu bývá plejáda nejrůznějších masek.

Dnes vyjíždím záhy, již po 7:00 hod. cesty jsou suché, sluníčko svítí, ale nehřeje, je -6°C a pofukuje slabý větřík. Nahoře bude čujno. Jede se dobře a za chvíli již vjíždím do Ostravice. Na hřiště nejedu, mířím rovnou k transformátoru. K mému údivu je již tak časně parkoviště zcela zaplněno, musím si najít místečko někde na okraji silnice. Parkuji, snad nebudu překážet. Chystám si věci a vydávám se vzhůru na Lysou horu.

Cesta ubíhá, jdu pomalým tempem, času mám víc než dost, před devátou jsem již nahoře, tak jako již tradičním rituálem je převlékání, v letošním roce naposledy pohladit hladící bod, s přáním, abychom se tu ve zdraví všichni scházeli ještě pár let, naposledy zamávat do webky, pak už chystám fotoaparát a očekávám prvního závodníka.

Než závodníci doběhnou, zdravíme se s příchozími, přejeme si do nového roku a povídáme si. Ještě chvíli se zdržuju nahoře, ale přiblížil se čas, kdy by podle předpokladu měl dobíhat první, tak jdu na vyhlédnuté stanoviště, kousek pod chatou. Tady jsem zjistil, že je místečko, odkud fouká teplý vzduch, tady zůstanu, je tu o něco málo líp.

První závodník je nahoře, a za ním už další a další, jako had se vine čára tmavých teček po chodníčku nad větry. Pěkný pohled je to.

Jako první opět doběhl Tomáš Lichý (SALOMON-RUN) v čase 48:16, druhý doběhl Marek Chrascina (Splašení goroli) v čase 48:28, třetí Petr Hudeček ((mo)mentálně Opavské dupy) v čase 50:40.

První ženou na vrcholu byla, ostatně jako již téměř tradičně, na 30. místě Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 58:19, druhá doběhla na 74. místě její sestra, Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 1:04:47, třetí pak na 91. místě Andrea Krstevová (Pearl iZUMi) v čase 1:06:53.

Na Lysé hoře je teplota na -9°C, to by nebylo tak zlé, sluníčko svítí, ale fouká silný ledový vítr a ten sráží teplotu hodně nízko pod bod mrazu. V tom studeném větru se zdá, že je -20°C, ruce i tělo promrzají, prsty mám natolik zkřehlé, že už ani nemohu zmáčknout spoušť a ohřát se není kde. Odejít nemohu, to by mi závodníci utekli, tak aspoň poskakuji na místě, abych se trošku zahřál.

Teď jsem zaváhal, závodník mi utekl, snažím se ho doběhnout, když vtom, ouha, zakopl jsem o kámen a natáhl se jak dlouhý, tak široký. Brrrr zvedám se ze země a je mi ouvej. To byla šlupka, jsem mírně otřesen, lehce jsem si rozrazil i ret. Za chvíli už je líp a zase fotím. Chci poděkovat všem kolemjdoucím, za účast a snahu mi pomoci. Děkuji moc.

Konečně dobíhá poslední závodník, ruce již necítím, schovávám aparát, a vydávám se na zpáteční cestu. Domů jsem dojel v pořádku, takže ta moje příhoda nebyla až tak zlá, i když to zpočátku vypadalo všelijak.

Na závěr bych vám všem rád popřál do toho nového roku 2016 hodně zdraví a štěstí, lásku a životní úspěchy, spokojenost a vše, co si každý z vás přeje.

PS: Z dobře informovaných kruhů - Tamara se chystá na LC

V prvním týdnu roku 2016 nás čekají tyto závody:

9. so - LC Ostravice, hráz přehrady Šance - 10. etapa

9. so - Memoriál Jaroslava Dubničky

 

Fotogalerie ze závodu