Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2017 - 1. etapa: Velký Javorník

7. 11. 2016

lc-2017_01_1_dsc_0263.jpgTak jsme se konečně dočkali, v neděli 6. 11. 2016 se běžela první etapa seriálu LC 2017 – prolog Skokanské můstky ( 2x schody) – Velký Javorník. Za posledních 6 let, co jezdím fotit Lysacup, letos poprvé pršelo. Každý rok bývalo krásné počasíčko, téměř letní, za to dnes??? Zataženo, chladno, dešťové přeháňky, no pravé podzimní počasí v tom horším, chyběl snad už jen sníh.

Původní plán, vyšlápnout si na Horečky pěšky, zhatil déšť, který sílil. Proto jsem jel autem. Zaparkoval na okraji parkoviště, abych snáze mohl vyjet, než závodníci odstartují. Překvapilo mě, kolik je tu závodníků. Parkoviště plné aut a nejen pevná plocha, ale i travnatá, celá pravá strana…..

Tak si to tu procházím, zdravíme se navzájem, vždyť s některými jsem se celých osm měsíců neviděl. Ještě, že jsem vyjel dřív, je o čem povídat….

Před desátou se přesouváme na doskočiště, kde po krátkém proslovu komentátora, se slova ujímá Petr Hudeček a ohlašuje již tradiční úvod skokanů. Nejdříve sjíždějí ti nejmladší buben s vlajkami, nejdříve je to vlajka LC, poté vlajka ČR a po nich vlajka Valašského království. Pak ještě sjíždějí dva lyžaři bez vlajek. Po nich jsou již na můstku přichystáni 4 lyžaři, kteří postupně skáčí z velkého můstku.

Teď již jen vyhlásit nejlepší v kategoriích z loňského roku, předat trička a hned poté se přesouváme na parkoviště, odkud se startuje. Než se závodníci seřadí na startu, já rychle nasedám do auta a jedu k lipce, tady budu fotit první průběh závodníků.

Všichni dospělí a mládež nad 15 let startuje hromadně… cca 10:15. Mládež pod 15 let, pak startuje s 5 minutovým odstupem z toho důvodu, že oni běží schody jen jednou. Po dvojitém vyběhnutí schodů zamíří závodníci již kolem zvoničky vstříc vrcholu Velkého Javorníka.

Je odstartováno, závodníci běží kolem mě, chvíli po nich mládež. Hned po proběhnutí posledního, se vydávám zkratkou nahoru k věži. „Jsem dobrý“… dnes jsem stihl i prvního, jak vybíhá od schodů. Jakmile usoudím, že proběhl poslední z prvního okruhu, přemisťuji se ke zvoničce. Tady vyfotím všechny, jak probíhají kolem zvoničky a mizí mezi stromy.

Několik údajů z výsledkové listiny: Na startu se sešlo 255 běžců a 19 chodců.

První tři borci v cíli:

1. Martin Holiš (Česká spořitelna – Accolade) čas: 41:45

2. Vladimír Kozlovský (Vinotéka u Karla Frenštát p.R.) čas: 42:03

3. Tomáš Maceček (Team LightBIKE) čas: 42:54

V ženách:

1. Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava) na 37. místě v čase 49:35

2. Marie Delingerová (AVA) na 50. místě v čase 50:45

3. Tamara Hudečková (Fialové kobry) na krásném 71. místě v čase 52:25

Pro mě dnes tento závod končí. Poslední pohled k vrcholu Velkého Javorníku a odcházím. Teď už v klidu scházím k lipce, kde mám auto. Nasedám a jedu domů. Už se těším na příští závod (pokud se dostanu) na Lysou horu. Snad mi v letošním ročníku pár etap vyjde navštívit.

 

Fotogalerie ze závodu