Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2018 - 1. etapa: Frenštát p.R - Velký Javorník _ Zbyněk

7. 11. 2017

p1370058.jpgZbyněk - z pečlivě naplánované speciální vrchařské přípravy sice nakonec nebylo nic, ale i tak jsem po několikaleté pauze pln odhodlání za svitu hvězd vyrazil v neděli 5. listopadu do Frenštátu, kde byl 1. etapou – prologem zahájen další ročník Lysa cupu. Mohl jsem se tak po delší době pozdravit se starými známými a chvíli i pokecat s bývalým týmovým kolegou Romanem Jurečkou.

S rodiči, sestrou a dalšími 316 účastníky jsme zhlédli zahajovací ceremoniál – díky větrnému počasí redukovaného na sjezd malých vlajkonošů od odrazového můstku velkého můstku a následné předání trikotů vítězům kategorií z minulého ročníku LC. Poté už mohlo početné startovní pole za příznivého polojasného počasí  a 11°C vyrazit v pořadí na 8. ročník prologu dlouhého 7,5 km / 667 m. Trasa po krátké rovince stoupala asfaltkou k Lipce, následoval seběh lesem na asfaltku zpět do areálu můstků Jiřího Rašky. Zde závodníci  absolvovali 1. výběh 428 schodů k věži můstku K-90, dále pokračovali asfaltkou kolem lesní restaurace Rekovice. Zatímco ti do 15 let běželi už přímo do cíle na Velký Javorník, ty starší čekal krkolomný seběh po kamení a listí zpět k Lipce a znovu do skokanského areálu na 2. výběh schodů. Pak už to bylo jen do kopce po zelené až do cíle v n.v. 905 m před turistickou chatou na Velkém Javorníku, kde to foukalo a ochladilo se na nějakých 5°C.

Během 2. výběhu schodů se do čela 317 členného startovního pole dostal Jiří Pytlík (Jump Sport), svůj náskok postupně zvyšoval a s minutovým náskokem zvítězil v čase 40:45 před Vítem Otevřelem (SALOMON-RUN) -41:45 a 3. Tomášem Macečkem (Team LightBIKE) -41:57.

První ženou byla na 32. místě Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 48:08, druhá doběhla na 52. místě její sestra Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 50:00, třetí pak na 74. místě Alena Kollegová (Canicross Beskydy) v čase 52:20.

Ze zadních pozic jsem se pomalu posouval vpřed, před 2. výběhem schodů na cca 173. místo. Celkem to šlo, i jsem pár lidí předběhl, ale bohužel jen do spodní poloviny 1. serpentin, kde už nohy odvyklé takovým krpálům začaly tuhnout. Nekonečný had soupeřů lákal zrychlit a získat další body, 2. serpentiny jsem ale spíše jen vyšel a pár míst zase ztratil. Těsně pod vrcholem 3. serpentin to už byla lehká závěrečná křeč, ale všiml jsem si vracejícího se Romana, který i přes účast na nějakém ultra závodě dvojic před pár dny urval umístění v první stovce – 99. místo s časem 53:59. To já jsem do cíle dorazil za 58:21 na celkovém 168. místě.

 

Druhá etapa se poběží hned následující víkendovou sobotu 11. listopadu, a to z Ostravice, Mazáku.

 

Výsledky a vše o zimním seriálu v běhu najdete na webu www.lysacup.cz

Fotogalerie ze závodu ZR + FR