Jdi na obsah Jdi na menu

Lysacup 2018 - 1. etapa: Frenštát p.R. - Velký Javorník

5. 11. 2017

lc-2018_01_1_dsc_0110.jpgJe neděle 5. 11. 2017. Osm měsíců uteklo jako voda v potoce a listopad se přihlásil svým podzimním počasím. Současně s ním se přihlásil již 16. ročník zimního běžeckého závodu pod názvem Lysa Cup 2018. První etapa se běží z Frenštátu p. R. na Velký Javorník. Start je v areálu skokanských můstků ve Frenštátě p. R., ztížený dvojnásobným výběhem schodů mládež do 15 let jen jednou.

Na mnoho závodů LC se nedostanu, ale využívám příležitosti domácího prostředí a chystáme se,  celá rodina jako za mladších dob, já, manželka, dcera Martina a dokonce i syn Zbyněk přijel ráno ze Zlína.

Vyjíždíme kolem deváté na parkovišti je pár aut, ale do 15 min je parkoviště plné k prasknutí, musí se parkovat i na trávníku po druhé straně. Jen málo kdo si nechal ujít první etapu Lysa Cupu. A už to tady žije, tolik známých, některé jsem neviděl snad celý rok.

V 10:00 je zahájení LC 2018, po krátkém úvodním slově konferenciéra probíhají sjezdy bubnu nejmenších skokanských nadějí s vlajkami. Kvůli velkému větru je zrušen seskok starších skokanů z největšího můstku. Poté jsou předána trička lídrům kategorií za loňský rok a přesunujeme se na start.

Je odstartováno, necelých 300 závodníků se vydává zdolávat schody. Já naložím Martinu, manželku, sedám do auta a jedu nahoru na Horečky. Stíháme tak tak, sotva vysedneme, je tu první závodník. Po prvním výběhu schodů se přesunujeme ke zvoničce. Fotoaparát jen cvaká, běží jeden za druhým, sem tam skupinka, mám se co ohánět. A najednou je ticho, kroky se neozývají, nikdo neběží, je po všem. Závodníci na trase a já tady dole.

První doběhl na Velký Javorník Pytlík Jiří (Jump Sport) v čase 40:45, druhý Otevřel Vít (SALOMON-RUN) v čase 41:45, třetí byl Maceček Tomáš (Team LightBIKE) v čase 41:57.

První ženou byla na 32. místě Krejčiříková Denisa (VZS Ostrava) v čase 48:08, druhá doběhla na 52. místě její sestra Krejčiříková Ivona (VZS Ostrava) v čase 50:00, třetí pak na 74. místě Kollegová Alena (Canicross Beskydy) v čase 52:20.

Zbyněk se umístil na 168. místě v čase 58:21, vzhledem k tomu, že téměř netrénuje, je to slušný výkon.

S trochou smutku se dívám k vrcholu Velkého Javorníku, teď už tam nemohu…. Ale i tak jsem spokojený, dostal jsem se na závody, které mi tak nějak přirostly k srdci. Vždy jsem rád chodil na Lysou horu, to už je také minulost. Vzhledem k životní situaci nemám možnost vyrazit na tak dlouho z domu.

Tak snad se ještě na nějaký ten závod dostanu.