Jdi na obsah Jdi na menu

Lysacup 2018 - 15.etapa: velký Javorník - časovka_Zbyněk

20. 2. 2018

lc_15_1_dsc_0006.jpgZbyněk – sobota 17. února začala krásně – probudil jsem se doma u rodičů bez budíku, Ester Ledecká na ZOH vyhrála zlato v superobřím slalomu, hokejisté porazili Kanadu a nás čekala novinka Lysa cupu – časovka na Velký Javorník, coby 15. a předposlední etapa. Za okny sice bylo inverzní počasí a – 5°C, ale cestou do areálu můstků Jiřího Rašky se vyjasnilo a slunce krásně hřálo. Otec vyrazil po trati opět po delší době fotit a já jsem zatím stihl poklábosit se známými. Odfotil jsem zhruba první padesátku, která startovala v obráceném pořadí s intervaly 30 vteřin a šel se taky postavit do fronty na start. Po závodní rychlovce na rovině ve Zlíně minulý víkend to tentokrát byla trasa dl. 3,9 km s převýšením 548 m s výběhem 428 schodů u velkého můstku. Při 10 vteřinových intervalech jsem se brzy dostal na řadu. Po pár metrech už tu byly schody – 1. kratší část ještě šla, ale po té druhé jsem chvíli cítil i svaly, o kterých jsem už pár let neměl ani tušení. Po schodech se pokračovalo k Myší díře ve sněhu prošlapaným chodníčkem k restauraci Rekovice.

Následovala odpočinkovější pasáž po ušlapaném sněhu, ale jen po rozcestník pod Javorníkem, kdy se po proběhnutí louky s rozbitým sypkým sněhem v serpentinách profil citelně zvedl. Pár zatáček sem ještě přeběhl, ale po chvíli jsem už začal jen cupitat k vytouženému cíli. Po další chvíli se mi z jedné boty vysmeknul nesmek. Po upozornění soupeřem jsem ho sbalil a fičel dál, přičemž jsem díky tomu začal provádět výzkum na téma rozdíl v záběru nohy s a bez nesmeku. Přitom jsem se dopracoval do cíle za 36:41 na 115. místě.

S nejrychlejším časem 0:25:45 zvítězil Ondřej Horák (AVA), za ním s minimální ztrátou v čase 0:25:50 doběhl Jiří Pytlík (Jump Sport) a třetím v pořadí v čase 0:25:55 Vít Otevřel (SALOMON-RUN).

V ženách byla nejlepší na 47. místě Alena Kollegová (Canicross Beskydy) v čase 0:32:24, na 71. místě doběhla jako druhá žena Ivana Líšková (Manín Povážská Bystrica) v čase 0:33:23, a jako třetí na 85. místě Kateřina Hollá (DK – bikeshop) v čase 0:33:23.

Na vrcholu jsem se jako ostatní pokochal krásnými výhledy a přitom se rád setkal s dřívějšími týmovými kolegy Danem (36.), Romanem (81.) a při zpáteční cestě Patrikem.

S koncem února je tu i konec Lysa cupu – závěrečná, dvojnásobně bodovaná etapa se běží tradičně od Rajské boudy v sobotu 24. února.