Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyžařský závod - Běžecký areál Pustevny - 2016

20. 2. 2016

bap_1_dsc_0085.jpgLetošní zima je v moci aprílového počasí. Ve středu jsem se dočetl, že kvůli absenci sněhu, se ruší Šrubařův memoriál. V pátek, zase, že se závod koná, sice jen jako náhražka Šrubařova memoriálu, ale plnohodnotný. Jen v tom krátkém čase se nepodařilo již zajistit ceny a poháry. Stejně klobouk dolů před organizátory, kteří se ujali tohoto závodu. Za 12 hodin dát závod dohromady, upravit stopu, všechno zajistit…. dali si do těla.

Je sobota 20. 2. 2016 a já jsem se vypravil na autobus, který mě doveze až na Ráztoku. Po včerejším sněžení už jen lehce padá sem tam nějaká vločka. Je sice chladněji, ale na zimní počasí je až příliš teplo. Nasedám a vyjíždíme. Silnice jsou jen mokré, za chvíli vysedám na Ráztoce. Dál pošlapu po svých. Mohl bych se svézt lanovkou, ale jsem tu brzy a nahoře bych zbytečně mrznul, takhle tam procházkou dojdu tak akorát.

Jsem u staré stanice lanovky a dál pěkně po modré. V čerstvém sněhu je již prošlápnutý chodníček, někdo šel již přede mnou, jde se dobře. Pomalým tempem docházím nahoru, zamířím k lyžařskému areálu. Tady je živo a kolik je tu dětí a závodníků. Na to, že bylo oznámení až v pátek se tu sešlo hodně závodníků. Asi si všichni chtějí ještě naposledy užít sněhu, s tím proměnlivým počasím, kdo ví, jestli bude i za týden.

Sotva se tu porozhlédnu, už slyším, že se mají děti postavit na start a hnedle to začíná, jedna kategorie za druhou, běží to všechno jako na drátkách. Děti dozávodily,  a vše se chystá na start dospělých. Ti budou startovat po kategoriích s pěti minutovým odstupem. A už to jede, už to odsejpá, jedna kategorie za druhou, netrvá dlouho a všichni jsou na trati. Někteří běží 5 km, někteří 10 km.

Jdu na trať, fotím závodníky, kteří jdou do druhého kola, pak jdu do cíle fotit dobíhající závodníky. Po půl dvanácté je dobojována a jdeme na vyhlášení. Sice ve skromnějších podmínkách, ale závodníci kromě diplomů dostali i věcné ceny.

Pomalu se loučím a odcházím, opět po modré na Ráztoku. Chvíli jsem si sice pohrával s myšlenkou vydat se po Knížecí, ale nakonec jsem to zavrhl. Dobře jsem udělal, ve třičtvrtě na jednu jsem na zastávce, ještě mám čtvrthodinku, tak nebudu přešlapovat z místa na místo, ale jdu o zastávku níže, to mi tak akorát vyjde. Ještě nejsem u zastávky a autobus už míří nahoru, za chvíli je tu. Nasedám a jedu domů.

Pěkně jsem se protáhl, vyčistil si hlavu a už se těším na zítřek, to jedu na předposlední etapu Lysacupu.

 

 

Fotogalerie ze závodu