Jdi na obsah Jdi na menu

ME v silniční cyklistice do 23 let - neděle - Zbyněk

16. 7. 2018

p1920459.jpgZbyněk – po sobotním závodě juniorek a žen do 23 let, kde po dlouhé sólo jízdě v ženách zvítězila po 10 kolech a 108 km naše Nikola Nosková pokračovalo ME v neděli 15. července v 9 hodin závodem juniorů na 11 kol a 118,8 km. Díky spurtu 167 členného pelotonu pod úvodní stoupání se zvedl u trati slušný vítr. V takto nastaveném tempu vydržela jen dvojice Belgičan Remco Evenepoel a Španěl Carlos Rodriguez Cano. Zatímco juniorky jely první kolo za cca 20 minut, tato dvojice to stihla za cca 18 minut a na peloton měla náskok cca 250 m, který po 2. kole navýšili. Španěl už ale po stoupání na kostkách vypadal utaveně a vzápětí ve stoupání do Kudlova odpadl. Od 3. kola se tak závod stal jeho exhibicí Belgičana, který jel sám a i tak stále zvyšoval náskok na cca 40-ti člennou skupinu pronásledovatelů. Startovní pole se roztrhalo na malé skupiny a čím dál výrazněji se zmenšovalo, jak vedoucí závodník dojížděl soupeře o kolo. I díky aktivitě našeho Karla Vacka se první skupina ve 2. polovině roztrhala. Jak později řekl moderátor při vyhlašování, je dobře, že  Remco Evenepoel, který jezdí na kole teprve 2 roky, když vyměnil fotbal za RSC Anderlecht za cyklistiku. S náskokem téměř 10 minut Remco Evenepoel  zvítězil v čase 3:15:19 před zraky svého početného fanklubu. Druhý ve spurtu 7-mi členné skupinky dojel Švýcar Alexandre Balmer a 3. Španěl Carlos Rodriguez Cano. Karel Vacek dojel na místě pátém.

Cyklistický víkend ve Zlíně poté uzavřel závod mužů do 23 let na 14 kol a 140,4 km.

Ani jsem nečekal, že se podaří ve Zlíně uspořádat akci takového rozsahu. Profil okruhu dal všem zúčastněným pořádně zabrat. Škoda jen, že divácká účast byla slabá.