Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášský běh 2014 - Zbyněk

13. 12. 2014

p1220400.jpgZbyněk – dle dlouhodobého plánu jsem v sobotu 6. prosince na 27. ročníku Mikulášském běhu neměl být, ale situace se na poslední chvíli změnila, čehož jsem využil a vyrazil na start. Závod odstartovala přemožitelka kanálu La Manche Abejhali Bernardová a poté s dalšími 118 běžci vyběhla od fotbalového hřiště na 10 km trať. Tu tvořil rovinatý obrátkový okruh po asfaltových cestách v průmyslové zóně na okraji Zlína, který bylo třeba zaběhnout 3x. Už po první obrátce se ujala vedení trojice ve složení Steiner, Šíbl a Minařík, která se střídala ve vedení a svůj náskok na ostatní postupně zvětšovala. Po poslední obrátce během závěrečných 1,6 km zrychlil a malý náskok si vytvořil Tomáš Steiner (AK Drnovice) a v čase 32:41 o 5 vteřin s přehledem zvítězil před druhým Radoslavem Šíblem (Ekodril Zlín) – 32:46 a třetím Petrem Minaříkem (AK Zlín) – 33:02. V kategorii žen se vedení ujala Jana Žaludková (Seco Tools) a pro vítězství si doběhla s bezpečným náskokem 2 minut a 19 vteřin v čase 39:01 před druhou Adrianou Slaníkovou (AK Hodonín) – 41:20 a třetí Petrou Vybíhalovou (Zlínský plavecký klub) – 41:45.

Díky tréninkové pauze a čerstvě chybějícímu ½ l krve jsem začal pozvolněji než jindy. Organismus se celkem držel, a tak jsem doběhl úspěšně do cíle za 45:02 na 46. místě v kategorii muži do 39 let a 77. celkově. No nic moc, ale 26. prosince při Štěpánském běhu na stejné trati to bude snad lepší.

Po doběhu závodu se všichni mohli občerstvit a ohřát při polévce, zatímco proběhl závod dětí na 200 m. Poté už mohlo proběhnout vyhlášení 4 mužských a 2 ženských kategoriích.

Během závodu panovalo vcelku příznivé počasí (oblačno, 8°C). Tak se necháme překvapit, zda 26. prosince, kdy Jirka Prokop se svým týmem zde na stejné trati pořádá i Štěpánský běh, se třeba budeme klouzat po ledě a sněhu a také, jak jsme se oproti Mikuláši po vánočních svátcích časově zlepšili či zhoršili.

Kromě tohoto závodu bude možné získat body do celoroční zlínské běžecké soutěže na posledním závodě seriálu, kterým bude poslední den roku 2014 ve Zlíně Silvestrovský běh se startem a cílem u tenisových kurtů na Vršavě.

 

Výsledky a další informace o zlínském běžeckém seriálu najdete na www.behyzlin.cz

 

Fotogalerie ze závodu