Jdi na obsah Jdi na menu
 


MR historických RC modelů letadel - 2016

28. 8. 2016

rc-modely_1_dsc_0023.jpgOd pátku 26. 8. 2016 do neděle 28. 8. 2016 probíhalo v Poličné u Valašského Meziříčí 3. Mistrovství republiky historických RC modelů letadel 2016. Původní můj záměr byl jet v sobotu, ale jelikož je také zapotřebí udělat něco doma, rozhodl jsem se, že pojedeme již v pátek na zahájení.

Vyjeli jsme s manželkou, po deváté, na mapě jsem si zjistil, kam mám jet. Na těchto závodech jsem tu poprvé, byl jsem zvědav, jak to bude vypadat. Přijeli jsme zespoda, zabočili vpravo, zaparkovali poblíž budovy.

Nejdříve jsme si to celé prošli, prohlédli, zjistili, co kde bude. Dráhy byly uspořádány do kříže, směrem dolů startovaly větroně, vlevo bylo několik motorových modelů. Kolem dokola byly vymezeny biokoridory kvůli zvěři. Kousek od drah stojí budova, ve které se vyrábějí motory pro modely letadel.

Letadla jsou mojí druhou láskou již od mladých let, jsem rád, že jsme se sem vypravili a mohli shlédnout alespoň část programu. Nejraději bych tu strávil celé tři dny, ale mám jisté povinnosti, jisté závazky tak si musím ty další dva dny „nechat zajít chuť“.

I tak tu bylo krásně, v takových chvílích člověk na chvíli zapomene na všechny starosti, a  odpočine si. Je to takový krásný relax. Škoda jen, že kolem poledne jsme již museli kvůli povinnostem odjet.

V sobotu si uděláme volno-pracovní den a v neděli se chystáme na cyklistické závody do Paskova. Udělal jsem několik fotek, odkaz pod článkem.

Fotogalerie zde