Jdi na obsah Jdi na menu
 


Night Snow? Run - TOBI 2016

27. 12. 2016

run_1_dsc_0030.jpgV úterý navečer jsem se skoro po dvou měsících vypravil podívat na běžecké krosové závody k valašské hospodě U Janíka na Horečkách.

Start i cíl byl u Valašské hospody U Janíka na Horečkách.

Start:  16:30 hodin, délka trasy: 10,6 km (2 okruhy 5,3 km), převýšení: 500 m

Po odstartování hlavního závodu byla připravena doprovodná akce pro děti:  stezka odvahy: Za tajemstvím pana Janíka

Z domu jsem vyšel krátce po 15:00 hod, ještě za světla, jasná obloha slibovala závod bez deště, jen silnější nárazový vítr dělál zimu. Pokud jsem se hýbal, bylo dobře, ale jakmile jsem zůstal stát, po krátké době začaly zábnout prsty na spoušti.

Jsem u Janíka, už se to tu hemží závodníky. Z výsledkové listiny jsem zjistil, že na startu by mělo stát 100 závodníků. Sto borců, kteří se přišli poprat s nástrahami zimy a tmy. Zima je prozatím rázu podzimního s absencí sněhu, namísto toho padá chvílemi z nebe déšť.

Start je v 16:30, udělám pár fotek, jak se staví na čáru, ale chvilku před startem odcházím cca 200 m nad start. Je tu tma a blížící se závodníci svými čelovkami natolik razí do prostoru, že fotoaparát omítá reagovat. Nedokáže na to ostré světlo zaostřit. Tak to mám smůlu, tady fotka nebude žádná.

Po startu hlavního závodu odstartovala asi dvacítka dětí v doprovodném závodě – Stezka odvahy: Za tajemstvím pana Janíka. Ani tyto fotky se mi nezdařily. Proto odcházím do prostoru startu, kde je osvětlení. Tady se daří víc. Přesto nedokážu odhadnout, co z fotek bude.

Průběh do druhého kola a doběh závodníků fotím v prostoru cíle. V 18:00 hod jsou v cíli téměř všichni, až na pár jedinců, hodina pokročila, povinnosti volají, musím se chtíc, nechtíc vydat na cestu domů. Ještě po cestě fotím tři – čtyři závodníky. Snad už je to vše.

Pěkný závod, zase jsem se jednou dostal na chvíli ven, protáhl nohy, hned je mi lépe. Už se těším na příští rok, snad se sem zase dostanu.

Fotogalerie ze závodu