Jdi na obsah Jdi na menu
 


Night. Snow? Run & TOBI trail - 2015

29. 12. 2015

tobi_1_p1170511.jpgNight. Snow? Run & TOBI trail

...jsou závody pro širokou veřejnost pořádané týmem TOBI Sport Frenštát p.R. Je to zimní, noční závod pro širokou sportovní veřejnost. Běží se od hospody U Janíka po Stezce v korunách stromů a po Beskydských trailech….

Závod se koná v pondělí 28. 12. 2015, start je po 16. hodině. Je to první ročník.

Jelikož jsou svátky a tím i pracovní volno, přijel se podívat na tyto závody i Zbyněk (původně mínil taky běžet, ale po sobotním Štěpánském běhu a před blížícím se běhu Silvestrovském, nechal své nohy i plíce odpočinout). Kolem třetí se vydáváme spolu na Horečky, kde ve Valašské hospodě U Janíka probíhá od 15:00 prezentace na závod. Jsou dvě délky tratí, první je na 1 okruh - 5,5 km, druhá na 2 okruhy - 11 km.

Máme tu hodně známých, tak vítání a povídání nebere konce, ale už je čas jít na trať. Zbyněk neběží, dal se dnes také jen na focení. Rozdělíme si, kdo kde bude fotit a já odcházím za start, Zbyněk vyfotí start a potom zůstane v prostoru cíle. Já jsem si vyhlédl místečko nad serpentinami mezi Frenštátem a cílem.

Po absolvování prvního okruhu se v prostoru cíle pod hospodou U Janíka objevili nejdříve tři závodníci z dlouhé tratě. Až jako čtvrtý se ze tmy vynořil vítěz krátké tratě Víťa Pavlík.

Po celou dobu závodu se v čele pohybovala osamocena dvojice Radek Chrobák a Martin Maniš a o vítězi se rozhodlo až v závěrečném finiši, v němž měl více sil a touhy po vítězství Radek Chrobák. 

Nějak moc rychle to uběhlo a pomalu dobíhají poslední závodníci. Tma je jako v pytli. V cíli je zajištěn čaj a polévka, pro 11 km trať je připravena občerstvovací stanice v prostoru startu. Vyhlášení je před hospodou po spočítání pořadí.

Na to, že to byl první ročník, se tu sešlo poměrně dost závodníků, celkem mě to příjemně překvapilo. Poslední dobou se nějak začínají rozmáhat večerní závody a zdá se, že jsou ve velké oblibě závodníků.

Pěkný závod, dobře připravený, za to patří pořadatelům poděkování. Škoda, že zítra jedeme do Zlína. Doslechl jsem se, že se koná nějaká další akce, šel bych se podívat, ale nebudu doma.

Fotogalerie ze závodu