Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ocelový muž, ocelová žena - Bartošovice_2015

15. 8. 2015

ocelovy-muz_01.jpgTak jsem se v sobotu chystal do Mokrých Lazců na Mokrolazeckou 60. Začátkem týdne jsem ale nahlédl na propozice, a ouha…. Termín závodů přesunut o den později, na neděli a to mi nevyhovuje. Již dříve jsem měl na neděli domluvenou rodinnou sešlost, tudíž po změně se do Mokrých Lazců nedostanu. Škoda. Chtěl jsem tam být. Hledám náhradní akci, kam bych vyjel, našel jsem.

V sobotu 15. 8. 2015 se koná v Bartošovicích soutěž Ocelový muž, ocelová žena. Jedu tam. Vyjíždím krátce před osmou, cesta ubíhá a za chvíli již parkuji v Bartošovicích. Je tu živo, závodníci se sjíždějí ze všech stran. Nachystám si kolo a jedu kousek na trať běhu, podívat se, jak to tam vypadá s místem na focení, asi po kilometru se otáčím a jedu zpět ke startu. Start je o 15 min odložen, na 9:30 hod.

Je odstartováno!!! Nejdříve je běh cca 5 km, potom jsou silové disciplíny (hrazda (na výběr jsou buďto shyby, nebo výdrž), benchpress, sedy - lehy), po dokončení čeká závodníky závěrečná jízda na kole 44 km. Z důvodů oprav na silnici mezi Hukovicemi a Kunínem (je tady vyfrézován asfalt), se přesouváme asi o 5 – 6 km dále, do Kunína. Odsud jedou na Nový Jičín, tady se otočí na rondelu a vrátí se zpět do Kunína, odtud pokračují směrem na Fulnek, kde se opět na rondelu otočí a jedou nazpět přes Kunín do Nového Jičína, kde se opět na rondelu otočí a pak už zamíří do cíle do Kunína.

Start je v 13:45, je to vlastně časovka jednotlivců, start s minutovým odstupem. Asi 10 min před startem se spouští déšť. Za jiných okolností bych jej vítal a otevřenou náručí, ale pro focení to není dobré. Kapky ulpívají na objektivu a dělají paseku, znehodnotí fotku. Proto se schovávám do autobusové čekárny, ale úhel focení se mi nelíbí, není to ono.

Po půlhodince déšť utichá, jdu tedy fotit asi 100 m za start. Vidím na startovní čáru, stále tam vidím 2 -3 závodníky, pokaždé si říkám, že to jsou asi poslední, ale když se podívám za chvíli, zase tam stojí 3…. Tak nevím, odkud se stále berou… za čtvrt hodinky už startuje poslední a já se přesouvám na výjezd z Kunína.

Po chvíli je v dálce opět slyšet hřmění a po skončení další přeháňky nečekám, až dojede poslední závodník a odjíždím do Bartošovic,

Od 10:00 hod probíhá také soutěž „Dětský oceláček“ a v 16:00 hod vyhlášení tohoto závodu a udílení cen pro nejlepší. Od 20:00 hod probíhá vesnická zábava s hudebním doprovodem. Ukončení v nedohlednu!!!!!!

Dnes již toho bylo dost, čas pokročil, proto nečekám na vyhlášení a odjíždím domů Bylo mi tu s Vámi všemi moc dobře.

Fotogalerie ze soutěže