Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Ocelový muž, ocelová žena - Klimkovice - 2014

26. 7. 2014

om_1.jpgDnes v sobotu 26. 7. 2014 jsem měl na vybranou ze tří akcí, buď se vydám na Běh na Lysou horu, nebo na Kunovický duatlon anebo na Ocelového muže do Klimkovic. Rozhodování těžké, Lysá je srdeční záležitost, ale na těch dvou akcích jsem ještě nebyl, takže jsem nakonec zvolil Klimkovice.

Po ranních peripetiích se zdržením, ne vlastní vinou, jsem se vydal na cestu. Pak už to odsejpalo a krátce po deváté jsem byl na místě. V sanatoriu Klimkovice. Parkoviště plné a u prezentace živo. Na louce se rozcvičovali závodníci. Jelikož se sešlo víc závodníků, než se předpokládalo, trochu se prezentace protáhla – díky za to, alespoň jsem to stihnul.

Po krátké rozpravě o pravidlech a postupu, co jak bude následovat, se rozbíhá vlastní soutěž. Jako první začínají muži se zvedáním činky, současně ženy mají na programu zdvihy.  Během toho probíhá dětská soutěž – Oceláček. Po krátké přestávce začínají  sedy-lehy.  V sledu závodu čas rychle ubíhá a je tu další disciplína – běh. Dvakrát kolem sanatoria.

Po doběhu je krátká přestávka, aby se závodníci mohli osprchovat, převléknout a nachystat na další – poslední disciplínu a tou je jízda na kole. Start je tentokrát dole v Klimkovicích, jede se 3x okruh cca 14 km, o celkové délce 41,41 km. Startuje se jako časovka jednotlivců s půlminutovým odstupem.

Kolem sedmnácté hodiny jsou v cíli téměř všichni, až na pár jedinců, tak se loučím a odjíždím domů. Od rána je toho již dosti a to nezávodím, jen chodím sem a tam a fotím.

Myslím si, že to bylo dobré rozhodnutí, poznal jsem další závod, na jakém jsem ještě nebyl a přemýšlím nad tím, že příští rok začnu vyhledávat více takovýchto závodů.

 

Fotogalerie ze závodu - 1. část - RV

Fotogalerie ze závodu - 2. část - FR