Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okrsková soutěž v požárním sportu - 2015

13. 7. 2015

dsc_0692.jpgV neděli 12. 7. 2015 jsem si vyjel do Lubiny, kde se konala soutěž v požárním sportu 2015. Za slunečného počasí vyjíždím na kole, krátce po obědě, na malou projížďku. Do Lubiny jsem dojel asi půl hodiny před kláním, ale už se to tady chystá… hadice, proudnice, překážky – stěny, různých výšek, podle věku závodníků, kladina a další různé drobnosti.

Pořadatelé se činí a za chvíli již je vše OK a přijíždějí první závodníci. Věkové kategorie od těch nejmladších až po dospělé.

Začínají první soutěže, ani netuším, jak se to všechno jmenuje, tak abych nezaváděl, napíši jen pár slov obecně. Nejdříve soutěžili chlapci, potom dívky, od nejmladších až po dorost.

Byla to zajímavá podívaná, jak přeskaují stěnu, berou hadice, běží přes kladinu, pak honem hadice spojit, připojit k rozdělovači, potom proudnici a doběhnout na značku…. Každý z nich má vypracovanou svoji techniku, někdo roztahuje hadice již před kladinou, jiný na kladině, další až na zemi, po překonání kladiny…

No co budu povídat, vydržel jsem tu až do 17:00 a stále se bylo na co dívat. Fotografů tam bylo požehnaně, ale i tak jsem fotil a pokud máte zájem, můžete se na snažení hasičů podívat, odkaz je pod textem.

 

Fotogalerie ze závodu