Jdi na obsah Jdi na menu
 


Palkovice - Kubánkov - Palkovice_2015

28. 8. 2015

palkovice_01.jpgTak jsem měl dnes v pátek 28. 8. 2015 v plánu sednout odpoledne k PC a dát se do počítání průběžného pořadí  Běhů Zlína, když jsem přišel nahoru, zbloudil můj zrak ke kalendáři. Vyskočil jsem, jako by mě píchla vosa, málem jsem rozbil hlavou strop!!! Vždyť dnes se běží Palkovice – Kubánkov – Palkovice (memoriál Antonína Řezníčka) 4. ročník!!!!!! Alou dolů, nahlásit, že za chvíli odjíždím, nachystat nezbytné propriety, posvačit a vyrazit.

Vyjíždím kolem 16:00 hod, mířím rovnou na Myslík, nepojedu na start, kdybych chtěl vyfotit start, to bych potom nestihl vyjet až nahoru, tak jako předloni, to jsem se vyškrábal jen do poloviny a už mě dobíhali. Tak letos start vypouštím. Jsem na kopečku a čekám na první závodníky, už by tu měli podle propočtu být. A už vidím první dva běžce, jak se blíží a za nimi další a další. Když proběhne poslední, přejíždím do Palkovic, ne k cíli, ale asi 2 km za cílem, na odbočku.

Tady čekám na závodníky, už vidím prvního….je jím Václav Bitala (AK EZ Kopřivnice). Před druhým má pořádný náskok. Tak si tu fotím probíhající závodníky, když můj zrak upoutá potácející se závodník. Nemeškám, beru bidon s vodou a spěchám mu v ústrety, je ode mě asi 100 m, chvíli trvá, než k němu doběhnu. Už je na konci sil, dávám mu napít, přesto kolabuje.

Probíhající závodník volá… nohy nahoru…. Zastavuje, a za ním další dobíhající…. Zajděte někdo támhle do toho domu pro vodu s cukrem….. musí pít, dává mu po malých doušcích vodu, polévá mu hlavu a ochlazuje jej…. No je vidět, že má zkušenosti, přesně věděl, co a jak udělat. Po chvíli se závodník probírá, už se i sám napil. Přijíždí pro něj kamarád autem a odváží jej. Všechno dopadlo dobře a já se mohu věnovat focení poslední hrstky dobíhajících závodníků.

Na vyhlášení už nejedu, nechci jet domů za šera, nevzal jsem si blikačku, nepočítal jsem s tím, že bych stihl přejet i za Palkovice. Původně jsem chtěl fotit jen na Myslíku a pak jet domů. Tak se loučím a vyjíždím domů. Zítra se chystám do Rybí na traktoriádu.

 

Fotogalerie ze závodu