Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní Kubánkov - 2015

31. 10. 2015

kubankov_1.jpgS rozporuplnými pocity se v sobotu 31. 10. 2015 vydávám do Palkovic, kde Běžecký klub Kubánkov pořádal závod - Podzimní Kubánkov 2015. Na tento závod jedu poprvé, netuším vůbec, jak závod probíhá, kde se běží, jak vede trať, proto vyjíždím o něco dříve, abych se pozeptal co a jak, a kousek trati si projel, než začne závod.

Jsem na místě, závodníci už se začínají sjíždět, vždyť v 10:00 h startuje Dětský běh pro Anetku. Výtěžek z tohoto běhu, ale i z kasičky pro dobrovolné příspěvky, která je připravena u registrace, bude zaslána Anetce z Fryčovic, jako pomoc při její léčbě.

Mé kroky vedou nejdřív k prezentaci, tady se domlouvám, jak se vlastně běží a jak to všechno bude probíhat. Po domluvě vyjíždím na kole na trať, podívat se, jak to tu vlastně je. Projel jsem část, našel místa na focení, ale už se musím vrátit, abych nepropásl start dětí.

Je odstartováno, děti běží hromadně, jedno kolečko kolem hřiště. Tohoto závodu se s dětmi zúčastnil i jeden muž na vozíčku. Obdivuji jeho výkon. Po doběhu všech je přichystáno vyhlašování dětských kategorií. Pak už vše směřuje k přípravě startu hlavního závodu (16 km) a vedlejšího závodu (8 km).

V 11:00 je odstartován hlavní závod, pět minut po něm je start vedlejšího závodu. Nejdříve vyfotím start hlavního závodu a jedu asi 300 m od startu, kde fotím probíhající závodníky. Potom mířím na opačnou stranu fotit vedlejší závod.  Pak jedu na trať, kousek dále.

Po slabé půlhodince mě míjí běžci delší trati na druhý osmikilometrový okruh. Ten je společný s vedlejším závodem. Jelikož se během chvilky budou vracet závodníci kratšího závodu, vracím se asi 200 m před cíl. Do cíle nejedu, tam bude opět dost fotografů. Po proběhnutí všech z 8 km okruhu, mám chvíli čas abych pojedl a pak počkal na borce z hlavního závodu. Čekám tu, až proběhnou poslední závodníci a jedu do cíle.

Jaké bylo mé rozčarování, když jsem se dozvěděl, že již proběhlo vyhlášení. Netušil jsem, že se nečeká na doběhnutí posledního závodníka. Škoda, ale mrzí mě, že nemám i vyhlášení. Takhle není soubor úplný. No, mám ponaučení pro příště.

Ale i tak jsem rád, že jsem sem jel, bylo tu dobře, pěkné prostředí, podtržené nádherným počasím. Rád se sem budu vracet, pokud to bude možné.

 

Fotogalerie ze závodu