Jdi na obsah Jdi na menu
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz

Přes valašské kotáry 2016 - běh Zlínem - Zbyněk

21. 10. 2016

p1310506.jpgZbyněk - nakonec jsem se byl jen v neděli 16. října podívat na 69. ročník městského běhu Přes valašské kotáry – běh Zlínem, pořádaného Atletickým klubem Zlín, z.s. Nejdříve závodily nejmladší děti na okruhu na zlínském Náměstí Míru, od mladších žáků a žákyň se už běželo na rovinatém okruhu dlouhého 1370 m v centru Zlína v prostředí zámeckého parku se startem a cílem na náměstí před radnicí.

Po téměř letní sobotě se počasí poněkud pokazilo, zatáhlo a ochladilo na 14°C. V závodě dorostenců a juniorů na 3 okruhy (4110 m) při komorní účasti 4 závodníků jako první za 14:08 proběhl cílem jediný junior Jan Tesarčík (TJ Slezan F-M), v dorostencích zvítězil Filip Vabroušek (AK Zlín, z.s) – 15:11, za ním doběhl Dominik Maniš (AK Zlín, z.s) – 15:34 a 3. místo obsadil David Pavlačka (Kanoistika Ostr. Nová Ves) – 16:27.

V závodě juniorek na 2 okruhy (2740 m) s časem 11:30 zvítězila Kateřina Krtková (TJ Slezan F-M), druhá doběhla Tereza Hromadníková (AK Zlín, z.s) – 12:01 a třetí Nela Kocurková (AK Zlín, z.s) – 12:32. Na stejné trati byla nejrychlejší ženou do 34 let Veronika Siebeltová (TJ Slezan F-M) – 10:04, druhá se umístila Kateřina Halová (AK Zlín, z.s) – 10:13, a třetí Adéla Esentierová (Baláž EXTREME-TEAM Ostrava) – 10:26.

V ženách nad 35 let zvítězila Jana Žaludková (Cyklogat Malenovice) – 10:43, druhá byla Miroslava Zichová (Slavičín) – 12:36 a třetí Jana Klimešová (SBK Kyjov) – 13:06. V závodě žen a juniorek startovalo celkem 17 závodnic.

V hlavním závodě mužů na 6 okruhů (8220 m) ve12:15 odstartovalo celkem 45 běžců. Po prvním kole na čele běžela dvojice Čípa – Kučera následovaná Robertem Míčem. Takto to vypadalo po celou dobu závodu, jen náskok vedoucí dvojice se stále zvětšoval. V závěru se trhl a s náskokem 15 vteřin za 26:30 zvítězil Jiří Čípa (Bystré) před Lukášem Kučerou (VSK Univerzita Brno) – 26:46 a třetím Robertem Míčem (VSK Univerzita Brno) – 27:23.

Celkem startovalo 249 závodníků, z čehož bylo 191 dětí a mládeže do 18-ti let.

Rekord trati žen 9:26 z roku 2009 od Gortel Agnieszka (TS AKS Chorzóv) ani rekord Petra Vitnera 25:39 z roku 2013 nebyly ani letos překonány.

Dalšími závody v okolí Zlína jsou v sobotu 5. listopadu 7. ročník Luhačovického běhu Kerteamu a v sobotu 3. prosince v rámci zlínského běžeckého seriálu 29. ročník Mikulášského běhu na 10 km se startem a cílem v Příluku u Zlína.