Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příjezd svatého Martina_2017

11. 11. 2017

dsc_0081.jpgJiž v pátek 10. 11. 2017 začaly na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm Martinské trhy, od 12:00 do 23:00 hod si mohli zájemci prohlédnout plné náměstí stánků a v nich různé rukodělné práce, jako i domácí výrobky. Také zde probíhala soutěž o nejlepší vařonku s vyhlášením té nejlepší v 17:00 hod. Celé to zpříjemňovala hudba.

Také jsme se byli s Martinou podívat. Dali jsme si žbrdolek medoviny, objeli všechny stánky, pokochali se pohledem a po poledni jsme se vydali domů. Koupili jsme si domů koláčky a zákusky. Po obědě jsme si smlsli.

V sobotu 11. 11. 2017 pokračovaly od 8.00 do 16:00 hod. Martinské trhy s tím, že v 10:00 hod byl na náměstí očekáván příjezd družiny svatého Martina. Přivítala je starostka města Mgr. Zdeňka Leščišinová, po proslovu pak pokračovala volná zábava.

Dnes se hodnotil nejlepší recept na svatomartinskou husu. Také dnešní den doprovázela celé dění na náměstí hudba.

Před desátou jsme se vypravili s Martinou vstříc družině a sv. Martina. Čekali jsme na ně u kina. Po chvíli jsme se dočkali. Nejdříve byl slyšet hlas bubnů a štěrgátek, poté se objevil celý průvod.

Potom jsme pokračovali za družinou až na náměstí. Jenže tady bylo plno a protlačit se někam s vozíkem nešlo, takže byla Martina ochuzena o pohled na přivítání s paní starostkou.

Proto jsme s dalšími lidmi čekali u kruhového objezdu na odjezd světce s družinou z náměstí a doprovodili jsme je až na konec jejich pouti.

Tu, když sv. Martin viděl Martinu na vozíku, opustil družinu a přišel za ní, podal jí ruku a prohodil několik slov. Na závěr bylo ještě Marti dovoleno pohladit oba koně, bělouše i hnědáka. Martina byla s dnešní projížďkou spokojená a odpoledne se mohla pochlubit neobvyklým zážitkem návštěvě.

 

Fotogalerie zde