Jdi na obsah Jdi na menu
 


Raškohrátky - 2016

6. 2. 2016

raskohratky_1_dsc_0094.jpgJe tu víkend, hurá budou závody. Konečně po týdenním čekání se něco bude dít. Je sobota 6. února 2016 a já mám na vybranou. Buď sednout do auta a jet do Hodoňovic, kam jsem pozván na masopustní průvod, nebo si zajít na Horečky, kde se konají Raškohrátky. Zvítězila druhá možnost. Za prvé je to doma a za druhé, tam budu stále v pohybu, stále se tam něco děje, a to na vícero místech.

Z domu vycházím po půl jedné, než to vypukne, jsem tam. Přicházím na Horečky, kde v areálu Jiřího Rašky bude vše probíhat. Již při příchodu se zdravíme s Mariánem Žárským, který se vždy velmi aktivně věnuje takovýmto různým akcím a již tradičně se ujímá komentátorské pozice.

Přesně ve třináct hodin zahajuje Raškohrátky, vítá závodníky, doprovod i přihlížející, také fotografy a všechny hosty (manželku a syna Jiřího Rašky, starostku města Mgr. Zdeňku Leščišinovou,  nestora frenštátského lyžování pana Františka Pituchu, horolezce Libora Uhra a další).

Nejdříve nás seznamuje s průběhem Raškohrátek, děkuje všem sponzorům a upozorňuje nás na to, že letos je to 75 let od narození Jiřího Rašky a tudíž Raškohrátky se konají v duchu tohoto výročí. Také je tu na jeho počest uspořádána výstavka, fotky z Raškových úspěchů, dobové fotografie, současné i plány do budoucna, fotografie Horeček, které byly panu Raškovi blízké srdci, které miloval.

Od půl druhé probíhá přihlašování na závody a to jak dětí, tak i dospělých. Závody ve skocích na lyžích začnou v 15:00 hod. Mezitím, však probíhají soutěže pro děti Fittyho šestiboj a mají k dispozici velké omalovánky, které mohou vybarvovat. Baví se tím až do startu.

Pak už následují skoky a slalom na lyžích a v 15:00 velevýdrap do skokanského můstku pro dospělé. Po 16. hodině začíná vyhlašování vítězů jak dětí, tak i dospělých. Zábava sice ještě pokračuje, ale já již odcházím, musím se připravit na zítřejší etapu LC 2016.

Krásně jsem si protáhl tělo, vyčistil mysl a snad se i nějaká fotka podařila. Pěkná akce, krásný den, nebýt větru, bylo by jako na jaře.

 

Fotogalerie ze závodu