Jdi na obsah Jdi na menu

Rekovická trojka+desítka - 2016

17. 7. 2016

rekovice_1_dsc_0161.jpgV sobotu 16. 7. 2016 ve Frenštátě p.R. pořádal Štefan Groš se svým týmem již 12. ročník Rekovické trojky a 1. ročník desítky, bývalý závod ze seriálu FBP, již druhým rokem konaný pod záštitou města a dalších sponzorů. Vloni s nultým ročníkem desítky. Jelikož se toto vložení desítky ujalo, letos proběhl již jako první ročník.

Počasí si spletlo roční dobu, teplota klesla k 10°C, zamračeno, chystalo se k dešti. Naštěstí závody i vyhlášení proběhly za sucha, sotva skončilo vyhlášení, začalo poprchávat, později se spustil déšť a pršelo vytrvale, až do nedělního rána. I to počasí Štefanovi fandilo.

Vyjíždím před devátou, a jelikož je počasí nejisté, beru si auto a kolo do kufru. Jsem na místě, ještě tu téměř nikdo není, ale v zápětí se to tu začíná pěkně zaplňovat. Zdá se, že to bude opět dobře obsazený závod. Jen jedno mi vrtá hlavou. Již vloni jsem zaregistroval neúčast frenštátských florbalistů, tak jsem byl zvědav, zda se letos zúčastní. No, nezklamali, opět chyběli. Tak si říkám, je to náhoda, nebo úmysl ??? Ono, i bez nich bylo obsazení závodu více než slušné.

Letos otevřená nově opravená Rekovická hospůdka již neposkytuje zákoutí vhodné k umístění zázemí k prezenci a vyhlášení, proto letos Štefan zvolil umístění zázemí na louce naproti hospůdky. Skvěle zvolené místo, kde je velký prostor jak na prezenci, umístěné lavičky skýtaly možnost posezení, odpočinku před i během závodů, tak posléze na vyhlašování a dokonce je tu moře míst na parkování. Také je tu velký prostor pro umístění billboardu se všemi sponzory a v neposlední řadě baner s propozicemi závodů i s mapami. Tedy, Štefane a všichni kdo jste se podíleli na realizaci, klobouk dolů.

V 10:00 hodin je odstartován první - závod mládeže na 1 500 m. Běží se jeden okruh po hodně členitém terénu, po asfaltu, lesních cestičkách a místy i po kořenech stromů. Náročná trať, ale podle závodníků moc pěkná.

V 10:30 je odstartován závod na tři a deset km, start hromadný, trať na tři km je jako u mládeže, jen se běží dva okruhy. Trať na deset km se běží 5 km tam – směr Pados, otočka a po stejné trase zpět do cíle. Cíl všech závodů je u Rekovické hospůdky.

Po doběhnutí téměř všech závodníků (na trati už byl jen jeden závodník), se rozbíhá závod nejmenších na 100 m. Nejkrásnější závod všech závodů. Když se podíváte na ta mimina, sotva se naučila chodit a už se snaží běhat, je to úžasný pohled. Nevadí jim, že doběhnou poslední, ale s úsměvem na rtech probíhají cílem. Také jsou po zásluze odměněni – všichni bez rozdílu.

Mezitím byly sečteny výsledky a může se přistoupit k vyhlašování. Jak je již zvykem na těchto závodech, Štefan mívá připraveny pěkné ceny a navíc velmi bohatou tombolu, která je trnem v oku některých lidí. Pro závodníky je ovšem zpestřením. Navíc pro závodníky byl připraven guláš, i já ochutnal a byl vynikající. Šéfkuchaři patří dík.