Jdi na obsah Jdi na menu
 


Renault - Continental Beskydská sedmička - 2018

2. 9. 2018

b7_1_dsc_0019.jpgVe čtvrtek při dopolední procházce po nákupech jsem zjistil, že na náměstí jsou již v plném proudu přípravy na Renault – Continental Beskydská 7, která se koná ve dnech 31. 8. – 2. 9. 2018. Velmi mě to překvapilo, domníval jsem se, že se to běží až za týden (spletl jsem si týdny). Tak jsem se jen podíval a šel domů pro fotoaparát, abych udělal pár fotek.

Už měli postavenou pyramidu, na kterou vede přibližně 30 schodů – každý s názvem nějakého místa, které závodníci musí na své trase přejít. Po doběhnutí na frenštátské náměstí, musí běžci zdolat ještě tuto pyramidu a teprve nahoře na vrcholu, jsou v cíli. Jelikož předpovídají na víkend déšť, byla skoro polovina náměstí nadkryta stany. Posledních 100 – 150 metrů před cílem měli možnost diváci sledovat na velkoplošné obrazovce. No, pořadatel Libor Uher to má vychytané.

V minulosti bývala prezentace ve Frenštátě p. R., ale z důvodu výluky na trati mezi Frenštátem p. R. a Frýdlantem nad Ostravicí, byla přesunuta do Třince. Což je pro mne škoda, chodíval jsem fotívat prezentaci i odjezd z nádraží.

V sobotu 1. 9. 2018 jsme s Martinou a se Zbyňkem vyrazili po 17:00 hodině na náměstí, abychom se podívali na dobíhající závodníky. Udělal jsem trochu fotek, zdrželi jsme se téměř hodinu a jelikož již bylo šero, jeli jsme domů. Po večeři jsme ještě zabrousili se Zbyňkem znovu na náměstí, ale to už jsme tu byli jen půl hodiny.

Začíná pršet, jdeme domů. Došli jsme sotva ke Kyčeře, když se spustila průtrž mračen, schovali jsme se v průjezdu a čekali dobrých 20 minut, než se déšť zmírnil a dalo se vyrazit domů. I tak jsme přišli domů promočení.  Promočení, ale spokojeni, že jsme se byli podívat.

 

Fotogalerie ze závodu