Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rock Point - Horská výzva 2017

27. 5. 2017

horska-vyzva_1_dsc_0026.jpgV sobotu 27. 5. 2017 jsme se vypravili s manželkou a dcerou na Horečky, abychom se podívali na start závodu s názvem Rock Point – Horská výzva 2017. Ještě v pátek jsem zvažoval, zda bych nezajel na start noční etapy, ale po celodenním maratonu, jsem byl nějaký unavený, tak jsem tuto variantu nakonec vzdal.

Dnes jsme přijeli před devátou, auto jsem zaparkoval kousek od zvoničky, kde měla stanoviště Martina, manželka šla o kousek dál, ale tak, aby měla dceru neustále v dohledu, no a já jsem si tím pádem mohl dovolit se vzdálit o něco více. Šel jsem asi 400 m po směru trasy.

Tady je něco málo o závodu, aspoň v bodech.

1. závod Beskydy (Half)

Soutěžní kategorie:

-Muži (jednotlivci/dvojice) ¨

-Ženy (jednotlivci/dvojice)

-Mix (dvojice) -Dogtrekking Muži (pán + 1pes)

-Dogtrekking Ženy (pán + 1pes)

Délka závodu: -cca 43,4km

Start: 

Hromadný – Trojanovice (Amfiteátr)  9:00 hod

Trasa závodu:

Start: Trojanovice/Amfiterátr, Velký Javorník - Pindula sedlo - Černá hora - Pod ch.Mír - ch.Mír - Pavlovy louky - Dolní Bečva - Na Kamenném - Skalíkova louka – Pustevny – Radegast (socha) – Radhošť – Velká Polana – Černá hora – Pindula(sedlo) – Velký Javorník - Trojanovice/Amfiteátr - cíl

2 závod Beskydy (Short)

Soutěžní kategorie:

-Muži (jednotlivci/dvojice)

-Ženy (jednotlivci/dvojice) -Mix (dvojice)

-Dogtrekking Muži (pán + 1pes) -Dogtrekking Ženy (pán + 1pes)

Délka závodu: -cca 13,5km

Start: 

Hromadný – Trojanovice (Amfiteátr)  10:00 hod

Trasa závodu:

Start: Trojanovice/Amfiteátr, Velký Javorník - Pod Kamenárkou - Pramen Jíčínky - Malý Javorník rozc. - Trojanovice/Amfiteátr – cíl

Po proběhnutí posledních závodníků, jsme se vydali na cestu domů. No, vím, že je to nakrátko, ale jsem rád, že dceru ty závody nějak „vzaly“ u srdíčka a už se těší na další. Tak doufám, že se ještě na některé bližší závody dostaneme.

Počasí nám přálo, nebylo ani zima, ani vedro, bylo tak akorát, sluníčko se na nás smálo, pěkná příroda kolem nás, no řekněte, co víc si člověk může přát.

Škoda jen toho, že tu nemůžeme zůstat celý den, abychom sledovali i to, jak se závodníci vracejí ze svých tras. Přes to všechno, jsem spokojený, že jsme tu mohli být. Na chvíli se odpoutat od běžného dne, na chvíli změnit prostředí, je to balzám na duši. Tak na shledanou na příštích závodech.

 

Fotogalerie ze závodu - ER

Fotogalerie ze závodu - MM 

Fotogalerie ze závodu