Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


SPAC 2014 - 11. závod: Memoriál Aloise Dohnala

28. 6. 2014

mad_1.jpg

Týden utekl jako voda a je tu opět víkend a s ním i 11. závod SPAC 2014 – 7. ročník Memoriálu Aloise Dohnala v Suchdole n. Odrou. Sobotní ráno 28. 6. 2014 je také mimo jiné i ve znamení prázdnin. 

Je teplé ráno, sluníčko nesměle pokukuje zpoza mráčků, ale na déšť to nevypadá. Spíš jen polojasno. Vyjíždíme časně ráno, start závodu je v 9:30 a já mám rád čas na přípravu i když to v Suchdole znám. Jsme na místě, zaparkuji a mířím na prezentaci.

Jako každý rok, tak i letos se vydávají zástupci obce a závodníků na místní hřbitov, uctít památku Aloise Dohnala položením kytice a chvilkou ticha u jeho hrobu. Letos se tohoto čestného úkolu ujal starosta městyse  Suchdol n. O. Před odjezdem jsem byl přizván do auta, že je volné místo.

Tento závod se již tradičně startuje ve třech vlnách po 5 min. V první vlně startují  kategorie A, B, C – 3 okruhy, start 9:30, v druhé vlně kategorie D,M – 2 okruhy, start v 9:35 a ve třetí vlně kategorie ŽA, ŽB, E – 2 okruhy, start v 9:40, přičemž délka jednoho okruhu je 29 km.

Blíží se hodina startu, tak dohodnout poslední rozdělení úkolů, žena se postará o vyfocení startu a já mohu klidně odjet na první stoupání při výjezdu ze Suchdola, téměř 1 km po startu. Tady si počkám až projedou všechny tři vlny a potom se vydám do cíle a na kole nad Odry , kde chci fotit v serpentinách.

Počasí vyšlo, jenže je dost chladno a hodně silný vítr, tak si říkám, že kdo zůstane sám, bude to mít hodně těžké. Sám se rvát v větrem, celý závod, není žádný med, vím o čem mluvím, nebýval jsem na tom jinak, také jsem jezdíval každý závod jako „časovku“!!!!

Tak a už mířím do Pohoře, kde je cíl závodů, za moment by měli již dojíždět první závodníci.  Tak a už jsou tady, postupně dojíždějí jeden za druhým, něco v balíku, někdo sám. Po hodince je tu poslední, tak sedám do auta a fičím do Suchdola, kde je přichystáno pohoštění a vyhlášení.

Tak se posilníme výbornými grilovanými žebírky, trochu si popovídáme se známými, co se za ten týden komu přihodilo a po vyhlášení se vydáváme zase všichni domů.

Díky pořadatelům a pomocníkům za další skvělý závod.

Příští týden budou tyto akce:

5.          so                       Spáleniště 2014

                                         - Rybí

5.          so                       Vystup na svůj vrchol

                                         - Lysá hora

5.          so                       Běh sebepřekonání na 2 míle

                                         - Zlín

5.-6.     so,ne  SPAC       Velká cena SPAC - etapový závod

                                       

 

Fotogalerie ze závodu