Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


SPAC 2014 - 15. závod: Grand Prix Forman

3. 8. 2014

gpf1_1.jpg

Po měsíční přestávce se dnes v neděli 3. 8. 2014 rozjíždí druhá polovina SPAC 2014 Grand Prix Forman – Mistrovství  SPAC -  7. závod MSSC mládeže, 15. závod Slezského poháru v Janovicích.

Je velmi teplé, až dusné ráno, je polojasno, mírný vítr a po obloze se převalují chuchvalce oblaků, což napovídá nejspíš nějakou bouřku. Však na dnešní den jsou bouřky hlášeny, kéž by to počasí vydrželo, než závodníci dojedou do cíle.
Trasa závodů: Janovice - Jičina - Starý Jičín - Hůrka - Starojická Lhota - Palačov - Janovice
Startuje se ve čtyřech vlnách:
1. v 9:30 kategorie -  žáci mladší, žáci starší, žákyně           1 okruh (14km)    
2. v 9:45 kategorie -  A,B                                                          6 okruhů (84km)
3. v 9:48 kategorie - C,D,M                                                      4 okruhy (56km)
4. v 9:50 kategorie - E, ŽA, ŽB, juniorky                                 3 okruhy (42km)
Vyjíždíme kolem osmé, Janovice jsou nedaleko, ale chceme být na místě dříve, ať si můžeme před závodem ještě popovídat s ostatními. Vždyť s některými jsme se měsíc neviděli a je o čem mluvit.
V Janovicích je již rušno, už se to tu hemží cyklisty, někteří jsou na prezentaci a jiní se rozjíždějí. Ani se nenadějeme a hlásí 10 min do startu. Žena vyfotí start, tak já jedu asi 200 m za, na odbočku na Jičinu, je to tu do kopečka, tak snad něco stihnu vyfotit.
Po průjezdu všech skupin jedu do Starého Jičína “na krpál“. Tady shora, je krásný pohled na mořící se závodníky. Vyfotím jeden průjezd a jedu dále přes Starojickou Lhotu, směr Palačov, kde si počkám na průjezd A, B.  Po pár snímcích odjíždím do Janovic, abych stihl v cíli 4. skupinu, ještě cestou fotím, kdo mě předjíždí. Potom už zůstávám jen fotit v cíli.
Po dojezdu všech závodníků hlavního závodu, byl na programu ještě závod dětí. Nejmenší, na odrážedlech zdolaly 150 m dlouhou trať po silnici. Pro starší děti měli pořadatelé připraven okruh , částečně po silnici a částečně v terénu. Podle věku děti absolvovaly jeden, dva, popřípadě tři okruhy.
No, ale čím dál častěji si říkám, že už je toho na mě moc. Chybí trénink, a ikdyž jedu jen tak lehce, dává mi to dost pocítít. Po dojezdu všech skupin si už jen počkáme na vyhlášení. Mezitím něco pojíme, popovídáme se známými, tak čas rychle ubíhá a je konec.
Další pěkný závod za námi, počasí se vydařilo, bouřka počkala. Loučíme se a vydáváme se na cestu k domovu. Rád bych poděkoval pořadatelům, za pěkný závod.
Zvláštní uznání zasluhuje Tomáš Beníček (CK Continental Frenštát p.R.), který i když odstartoval do závodu GPF úplně poslední, se ztrátou 15?, 20? minut, obkroužil předepsaný počet kol sám a sám.  Při posledním průjezdu se musel již prodírat dětskými závodníky. Rozhodčí s časomírou odjeli asi 5 minut před jeho příjezdem do cíle (na hodinkách jsem měl čas 13:19:26) a tak Tomášovi zbyl alespoň "suvenýr" čip, 
 Příští víkend nás čeká:

 7.          čt                 FKL                   Probudím se včera
                                                            -  Minibiják Špalek 
 8.          pá                                          
VALACHYMAN
 8.          pá                FKL                    HOP TROP
 9.          so                                           
INOV-8 Hostýnská osma
9.-10.    so,ne         FKL                     Frenštátská pouť         
10.         ne             SPAC                   
Stonavská časovka -  16. závod     
                                                             

Fotogalerie ze závodu