Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


SPAC 2014 - 16. závod: Stonavská časovka

10. 8. 2014

stonava---1.jpg

 Neděle 10. 8. 2014  16. závod SPAC 2014: Stonavská časovka

Stonavská časovka vznikla proto, protože jsem byl stále nespokojený se závody Slezského poháru a neustále si stěžoval. A stěžoval si tak nesnesitelně, že se jedna ženská pořádně na... zlobila a řekla: „Tak udělej taky něco sám a nebreč pořád jako malý kluk!“ Dostal jsem co jsem nechtěl a v zimě roku 2008 jsme zahájili přípravy na Stonavskou časovku.

Před ženskou raději mlčte !!!

Tento závod se jel poprvé v roce 2004 pod názvem „O pohár starosty obce Stonava“ a  pořádal jej CK Feso Petřvald. Klub v dalších letech  pořádání této časovky nepokračoval, a proto jsme se rozhodli závod obnovit. Marcel Baban

 

Po včerejším dešti není ani památka, sluníčko vykukuje zpoza bílých beránků, vypadá to na slušné počasí, tak snad vydrží bez deště. Takže se chystáme do Stonavy na časovku, vyjíždíme trošku dřív, co kdyby… a ještě, že tak!!! První problém na konci Kozlovic. Čekání u semaforu nejméně na 15 minut, prot otáčím auto a jedeme přes Lhotku a Metylovice na původní trasu, druhý problém opět na výjezdu z Frýdku-Místku, zase otočit a pokračovat podle objízdných šipek. Jeli jsme přes nějaké vesničky, ani nevím jaké, ale nakonec jsme dojeli, a včas.

 

Jsme na místě, zaparkuji asi 200 m od startu a jdu na prezentaci. Dnes mám v plánu vyjet na trať a jelikož je ještě neumím rozdělit na vícero, tak start ani cíl fotit nebudu.

Na start se přihlásilo 146 závodníků. Start prvního je v 10.00 a závodníci startují po minutě za sebou, předpokládaný start posledního závodníka je ve 12:24 (pokud se někdo ještě dodatečně nepřihlásí). Trasa okruhu - Stonava, Horní Suchá, Karviná Doly, Stonava - měří 14,45 km.

trasa.jpg

Po odstartování pár závodníků(závodnic) odjíždím asi 1,5 km za start, kde je mírné stoupání a tady chci fotit.  Tak teď už to bude odsejpat jako po másle. Asi po hodince se přesouvám na další stanoviště, blíže k cíli a potom se pomaloučku posunuji až do cíle.

 

Poslední závodník je v cíli a my se již chystáme na vyhlášení výsledků a potom hned vyjíždíme domů. Jak pojedu je mi záhadou, naučenou trasu nám zablokovaly objížďky, tak uvidím, co najdu. A taky zpáteční cesta byla pestrá. Na objížďce kousek před F-M nastalo "peklo" a nebyli jsme sami, kdo raději zastavil a čekal až průtrž trošku zmírní. O další zpestření cesty domů se "postarali" cestáři mezi Čeladnou a Frenštátem. Ale hlavně, že jsme zdraví a nikomu se nic zlého nestalo.

 

Pořadatelům bych rád poděkoval za pěkný závod.

 

Fotogalerie ze závodu