Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPAC 2015 - 18. závod: Grand Prix Forman_2015

2. 8. 2015

spac_2015_18_01.jpgV neděli 2. 8. 2015 se jede již 18. závod SPAC 2015 Grand Prix Forman – mistrovství SPAC. Po včerejší vycházce na Lysou horu, jsem přemýšlel, jestli jet, či ne. No samozřejmě mi to nedalo a ráno jsme se vydali se ženou do Janovic.

Není to daleko, jsme tam coby dup. Tady už je živo. Tak zaparkuji, nachystám si kolo a jedu na prezentaci, pozdravit známé, udělat pár fotek a už se potuluji kolem. Pomalu se chystá start.

Start:

kat. žáci starší,žáci mladší,žákyně – 9:45h – 1 okruh – 14 km

kat. muži : A,B – 10:00 h – 6 okruhů – 84 km

kat. muži C,D,M – 10:03 h – 4 okruhy – 56 km

kat. muži E,ženy, juniorky 10:05 h – 3 okruhy – 42 km

Trasa závodu:

Janovice – Jičina – Starý Jičín – Hůrka- Starojická Lhota – Palačov- Janovice

Jako první odstartovali žáci, po nich se chystají kat. A,B, vyfotím je před startem, jak se řadí na čáru a vyjíždím asi 300 m za start k odbočce na Starý Jičín, tady si počkám na jejich průjezd, jakmile projedou, mám 3 min abych dojel asi do poloviny stoupání za dálničním mostem. Tam mě dojela druhá vlna, po projetí této vlny mám dvě minutky na to, abych ten kopeček vyšlapal. Jsem nahoře, tady si počkám na třetí vlnu.

Potom vyjíždím do Starojické Lhoty, kdy se mi daří vyfotit průjezd třetí vlny, ostatní už projeli. Tak se vydávám proti směru závodu do Starého Jičína. Cestou fotím, koho potkám. Takto se pomalu posunuji po trase až do Janovic. V cíli fotím až kat. A, B,

Co mě velmi překvapilo, bylo tempo závodu, od prvního kola se jelo na plné obrátky. Nejdřív jsem se domníval, že je to taktika klubu, ale s překvapením jsem zjistil, že takhle to rozjeli start – cíl. Po dojezdu skupiny kat. A, B, kdy už byli v cíli všichni a po krátké pauze na sečtení výsledků, začíná vyhlášení.

Nejdříve se vyhlašují vítězové závodu Grand Prix Forman, poté absolutní vítěz závodu a nakonec na řadu přichází vyhlášení vítězů mistrovství SPAC.

Po přestávce na oběd a připravení rozhodčích se rozbíhají závody dětí. Délka jejich trasy je úměrná  věku dětí. Pro ty starší vytvořili pořadatelé na louce a hřišti serpentiny, pro zpestření závodu. Závody dětí je příjemnou změnou, je to hřejivý pocit, vidět jak roste nová generace závodníků, snad jim to vydrží i do dospělosti.

 

Fotogalerie ze závodu