Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPAC 2015 - 23: Bělské okruhy

6. 9. 2015

spac_23_11.jpgČasně ráno vyjíždíme se ženou do Bělé, kde se koná poslední, 23. závod SPAC 2015 – Bělské okruhy. Počasí nic moc, silný, místy nárazový vítr, zataženo, chladno asi 13°C. Po cestě nás zastihl déšť, zprvu jen mírný, ale po chvíli spustilo jako z konve. Naštěstí to byla jen silnější přeháňka, která skončila chvíli po deváté hodině. Během závodu vysvitlo i sluníčko, jen ten vítr se neztišil a dul celou dobu.

Jsme v Bělé, v prostoru prezentace, a že je tady živo. Závodníci se tu hemží, rozjíždějí se. Vyčasilo se, tak si nachystám fotoaparát a kolo, budu objíždět trať na kole.

Start- točna autobusu v Bělé :
10:00 A,B -   8 okruhů
10:03 C,M -   7 okruhů
10:06 D,E,Ž - 5 okruhů

Cíl- na kopci za Bělou, před lesem

Vyfotím první skupinu na čáře a spěchám cca 400 m dále, kde fotím projíždějící skupinu, pak honem na start, vyfotit na čáře druhou skupinu, a zase 400 m nahoru na konec obce, kde je fotím, čas na přesun je proklatě krátký, přimlouval bych se za 5 minutové rozestupy, za 3 min nemám šanci to stíhat. No a zase honem na start, vyfotit třetí skupinu a zase poodjet na trať. Za další dvě minuty startovaly děti. To jsem již neměl vůbec šanci vyfotit je na startovní čáře. Ale co, na startu i v cíli bývá nejvíc fotografů.

Nu a teď už se vydávám po trati, a jak vidím před sebou doprovodnou motorku, zastavím a fotím projíždějící závodníky. Takto objedu celou trasu, samozřejmě pomalu, turistickým tempem. Druhou a třetí skupinu v cíli nestihnu, fotím je jen na trati, ale na první skupinu již dojíždím do cíle.

Zjišťuji, že tady již někdo fotí, vracím se proto asi 200 m před cíl a tam fotím dojezd první skupiny A, B. Přibližně kolem 12:30 jsou v cíli již všichni, tak sjíždím k prezentaci, kde bude i vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií. Na to si ale chvilku počkáme, mezitím si uklidím kolo do auta, něco málo sníst, a je to tady. Vyhlášení – letos poslední.

Před časem  Česká televize uvedla v pořadu Toulavá kamera zajímavosti z obce Bělá. Využili jsme příležitosti a po skončení cyklistického závodu  se byli podívat na pramen Židlo, kruhový labyrint  a Priessnitzovy koupele.  V bazénku s přírodní léčivou vodou s teplotou přibližně 10 °C jsme smočili nohy a zkoušeli vydržet co nejdéle.

Pak už jen rozloučení s přáním, abychom se ve zdraví sešli opět příští rok na začátku sezóny a vyjíždíme domů.

Tím končí letošní cyklistické závody SPAC 2015, ještě bude slavnostní vyhlášení v Žabni a tím se uzavírá další kapitola cyklistických závodů. Už se budeme jen těšit na příští ročník. Pro mne ale focení nekončí, zanedlouho tj. první listopadovou sobotu se otevře zimní běžecký závod Lysacup 2016. A do té doby mám v kalendáři nějaké termíny různých akcí, které budu uveřejňovat v pravidelných pondělních pozvánkách.

Příští týden se budou konat tyto akce:

  9. st - Studénská pětka

12. so - Závod horských kol na Velký Javorník

12. so - BZ - Strojařská desítka - 7. závod

12. so - Rožnovský krpál

12. so - Běh okolo Soliska

12. so - Bezručův výplaz

12. so - Vita Sana Run 15 – Běh zdraví městem Zlín

 

Fotogalerie ze závodu