Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPAC 2016 - 10. závod: Tour de Javorový

19. 6. 2016

spac-2016_10_1_dsc_0052.jpgPo včerejší Ceně Continentalu nás dnes čeká další závod do vrchu. Je neděle 19. 6. 2016 a koná se již 10. závod SPAC 2016 – Tour de Javorový. Tento závod je pro letošní rok ozvláštněn tím, že poprvé jsou vyhlášeny i dvě dětské kategorie 13 - 14 a 10 – 12. chlapci i dívky budou soutěžit společně, vyhlášeni budou samostatně.

Ráno jsem nemohl dospat, tak jsem se vydal na cestu dřív než obvykle. Za hodinu a něco jsem v Tyře. Udělám tu pár fotek a vyjíždím asi 2,5 km na parkoviště a odtud již na kole, až na Javorový. Jde to ztuha, dnes nechápu, jak jsem tu mohl kdysi závodit, když dnes už síly nestačí a já jdu snad polovinu stoupání vedle kola.

Jsem v cíli závodu, pár fotek mi jasně ukazuje, že tady fotit nemá smysl, proto sjíždím nějakých 50 metrů pod cíl. Tady v mírném stínu snad bude dobré místečko na focení. První kategorie odstartovala podle propozic v 10:00 hod., další kategorie startují s odstupem 5 min. Tak počítám, že brzy budou tady.

Chvíli čekání vyplňuji malou svačinkou. Ale již slyším doprovodné auto a za ním první závodníky. Jsou tady, postupně dojíždějí, jeden po druhém, nebo ve skupinkách. Já mám raději, když dojíždějí po jednom.

A už je tu závěr, pár posledních závodníků dojíždí, vydávám se na zpáteční cestu, když v tom vidím, jak závodník pochoduje naboso vedle kola. Ouhaa! Pomyslím si, to je nějaký malér. Zastavujeme se spolu… no jo, tak to je nemilé. Prasklý rám u zadního kola a na dvou místech najednou. No, je vidět, že i drahé rámy podléhají nemilým příhodám. Loučíme se a já jedu k autu.

Tady se převléknu a jedu do Tyry, kde bude vyhlášení. Mé obavy se opět naplnily, opět jsou malé problémy s výsledky. Tak čekáme a čekáme, než bude to vytoužené vyhlášení. No tak jsme se dočkali. Vyhlášení je za námi, odjíždím. Ještě se chci stavit za ženou v nemocnici, ve Frýdku-Místku a pak už domů.

Fotogalerie ze závodu