Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPAC 2016 - 16.závod: Stonavská časovka

7. 8. 2016

spac_2016_16_1_dsc_0045.jpgV neděli 7. 8. 2016 jsme se vydali s manželkou po delší odmlce na cyklistické závody. Dnes se jede již 16. závod seriálu SPAC 2016 – Stonavská časovka. Vyjíždíme časně ráno, protože po předešlých zkušenostech vím, že za Frýdkem - Místkem každý rok špatně odbočím a tak trochu bloudím. I letos jsem této tradici dostál, tak vážně uvažuji o tom, že příště požádám ředitele závodu Marcela Bábana o speciální značení trasy F-M  - Stonava, jen pro mě.

No, nakonec jsem správný směr našel a za chvíli již parkuji u Domu PZKO, kde probíhá prezentace. Manželka jde na táčky s dalšími ženami a já si složím kolo, beru aparát, udělám pár snímků před závodem a vydávám se na trať.

Jsem asi kilometr za startem, tady je celkem slušné místečko, jen smůla, není kam se schovat do stínu, tak celou dobu budu fotit na sluníčku. Moc mě to netěší, protože fotky nebudou moc dobré, ale snad se něco vybere.

Kousek pod sebou vidím již prvního závodníka, tak už se to rozběhlo, nejdřív startují žáci, po nich ženy a potom muži od kategorie E po kategorii  A. Start prvního závodníka v 10:00 s minutovými rozestupy. Poslední závodník odstartoval něco po 12:00.

Když projel kolem mě třetí od konce, pomalu se vydávám směrem ke startu, asi 100 m před startem vidím, že se ještě chystá jeden závodník, tak si na něj počkám a pak už projíždím kolem, mířím tak asi 100 – 200 m před cílovou čáru, kde míním fotit spurtující závodníky do cíle.  Ale vše nakonec dopadlo docela jinak.  Upustil jsem od původního záměru, složil kolo do auta, šel chvilku povykládat a pak ještě jeli na návštěvu do Kopřivnice.

No, den se opravdu vydařil, sluníčko hřálo, lehce povíval větřík, pěkný den, pěkný závod. Člověk si provětrá hlavu, přijde na jiné myšlenky a duševně si odpočine. Už mi to chybělo. Jsem rád, že mi opět jeden závod vyšel. Těším se na další závody, snad se podaří a já budu moct jet. Na shledanou někdy příště.

 

Fotogalerie ze závodu