Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPAC 2016 - 17. závod: Grand Prix Forman

13. 8. 2016

gpf_1_dsc_0057.jpgDnes jsme se vypravili s manželkou do Janovic, kde probíhá 17. závod SPAC 2016 – Grand Prix Forman. Počasí nevalné, dokonce se spustila malá přeháňka. Závodníci se při jízdě zahřejí, ale co my přihlížející? Nám je chladno. Ale už bylo i hůř.

Jsme v Janovicích, zaparkuji na hřišti, složím si kolo a putování může začít, první zamířím k prezentaci, potom se potuluji kolem, než nastane čas startů.

Jako první odstartovala v 9:45 mládež, ti pojedou jeden okruh, ti starší dva. Po nich, v 10:00 startuje první vlna, A, B, kteří mají na programu 6 okruhů (84 km), v 10:03 startují C, D, M a kadeti, které čekají 4 okruhy (56 km), nakonec v 10:05 startuje ŽA,ŽB, E, juniorky, kadetky, čekají je 3 okruhy (42 km).

Vyfotím všechny starty a potom vyjedu v protisměru na trať. Pokaždé si najdu nějaké místečko a tam vyfotím průjezdy, takhle se pomalu posunuji po trase, až dojedu taky do cíle, tak trochu jsem si to propočítal, abych stihl na cílové čáře kategorii A, B.

Nevím, co jsem udělal špatně, ale dnes mám enormní potíže s aparátem, stávkuje. Fotí si, jak se mu líbí a občas vůbec ne. Už nevím, co s tím. Jsem z toho mrzutý. Je chvíle po poledni, v cíli jsou téměř všichni, čeká se jen na jednoho, nebo dva, kteří se trošku opozdili. Je tedy dobojováno, tak honem spočítat výsledky a můžeme přistoupit k vyhlášení těch nejlepších.

Ale než se výsledky sečtou, máme chvíli čas na povídání, na malou svačinku, na kávu, nebo co kdo chce. Po vyhlašování se již nezdržujeme, vyjíždíme, v poslední době již tradičně do Kopřivnice za dcerou.

V podvečer se chci jet podívat ještě do Lichnova, kde se jede Lichnov 24 hodin.

Fotogalerie ze závodu