Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPAC 2016 - 5. závod: Bohumínská časovka

15. 5. 2016

spac_05_1_dsc_0015.jpgJe neděle 15. 5. 2016 a koná se již 5. závod SPAC 2016 - Bohumínská časovka jednotlivců. Počasí snad bude přát, je chladněji, fouká dosti silný vítr, mraky občas zakrývají sluníčko, ale aspoň neprší.

Vyjíždíme krátce před osmou, přeci jen do Bohumína to je o kousek dál a já nerad jezdím na poslední chvíli. Jsme v Bohumíně, někteří cyklisté už se rozjíždějí, ale není tu mnoho závodníků, budou dojíždět podle času startu.

Nachystám si kolo a popojíždím sem a tam a stále mi hlavou vrtá, proč tu nevidím rozhodčí, vždyť zanedlouho by měl odstartovat první a nikde nikdo. Najednou jsem v dálce zahlédl hasičské auto, tak jsem si tam popojel. Aha!!! Tak tady bude start. Je posunut proti minulému roku o asi 300 m.

Už se to chystá na start… tak já mizím. Jedu pod dálniční podjezd, tady udělám prvních pár závodníků a popojíždím zase o kousek dále. Ne všude, kde bych chtěl fotit, se to hodí. Většinou bych fotil proti slunci a to nechci, proto jedu dál a hledám vhodná místa.

Dojíždím před druhou otočku, chvíli se tu zdržím a potom se pomalu vracím. Popojíždím a fotím součastně, až dojedu na třetí část tratě. I zde se chvíli zdržím. Pak se pomalu začínám přesunovat k cíli, protože to už by měli dojíždět poslední závodníci.

Jedu k autu, schovám kolo, převléknu se. Přestože s dnešní moderní technikou lze mít konečné výsledky v krátkém čase, lidský faktor dovede vše zkomplikovat.  Takže vyhlašování neprobíhá podle kategorií postupně, ale na přeskáčku. A navíc ještě s dlouhými přestávkami. Nejsmutnější dnes byl jeden s mladších závodníků, který se ani nenašel ve výsledkové listině.   

Jen k závodění mám malé výhrady…. Tak nějak jsem se vždycky domníval, že časovka jednotlivců, se jezdí jeden sám „voják“ v poli, ale dnes jsem se přesvědčil o tom, že časovka se jezdí i jako závod párových dvojic.

Pěkné závody, v sice chladnějším počasí, místy se závodníci museli potýkat s nepříjemným, silným protivětrem, jen ta kaňka při vyhlašování kazila krásný zážitek. Ale co. Již nezávodím, tak nějaké prkotiny již sleduji z povzdálí.

Fotogalerie ze závodu