Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPAC 2016 - 6. závod: O cenu Krnova

22. 5. 2016

spac_2016_06_1_dsc_0109.jpgV neděli 22. 5. 2016 jsme se s manželkou vydali v časných ranních hodinách do Krnova na již 6. závod seriálu SPAC 2016 – O cenu Krnova. Počasí téměř letní, již po ránu sluníčko hřeje, na nebi jen sem tam malý mráček a slabý větřík. To se to jede, Krnov je sice vzdálen trochu víc, ale stejně sem rádi jezdíme. Hodina a půl na cestu musí stačit.

Jsme na místě a tu jsou již v plném proudu poslední přípravy na dnešní závod a za chvíli  začínají přijíždět  další závodníci. Netrvá dlouho a náměstí je zaplněno a už se musí parkovat v bočních uličkách. Jdu k prezentaci. Udělám několik fotek a pomalu se vracím k autu, nachystat si kolo, trochu se projedu, než to vypukne.

V10.00 hod. startuje vložený závod - Baby SPAC, žáci a žákyně, kadetky a OPEN „Sportuj s námi“, tato kategorie jede jeden okruh, což čítá 28,5 km. Jedou (nebo i jdou) podle toho, jak jim síly stačí.

V 10.30 hod. odstartovali muži A, B, něco vyfotím na startovní čáře, ale potom už spěchám asi 100 m před start, tady vyfotím průjezd a rychle se vracím na start, kde v 10.35 hod. startuje kat. C, D a M , opět vyfotím na čáře, potom kousek před startem a zase nazpět. Tady budou v 10.40 hod. startovat muži E a ženy. Jakmile je odstartována poslední kategorie a projedou kolem mě, sedám na kolo a vyjíždím na trať.

Jedu proti směru trasy a cestou již potkávám závodníky, kteří startovali v první vlně. Sem tam zastavím a vyfotím, ale po chvíli již přichází první stoupání k letišti a jsem rád, že jedu a nemusím zastavovat. Jedu ještě kousek dále. Najdu si místečko, tady bych mohl fotit. Tak nějak jsem si říkal, že bych mohl dojet až do Lichnova, ale ten kopeček mě nějak zmohl, dál už nejedu.

Tady si počkám na průjezd všech kategorií a potom se pomalu vracím nazpět do Krnova. Rád bych stihl dojezd kat. A, B.

V cíli se fotit nedá, závodníci jedou se sluncem v zádech, proto si stoupnu těsně za kruhový objezd, tady to bude lepší. Chvilku si počkám a už to frčí borci dojíždějí jeden po druhém  do cíle. Za chvíli jsou v cíli všichni. Je dobojováno.

Teď už jen počkáme na vyhlášení výsledků v jednotlivých kategoriích a jedeme domů. Krásné závody, v krásné přírodě, s nádherným i když trochu víc větrnějším počasím. Co víc si přát. Teď už jen v poklidu dojet domů. V Opavě jsme sice na poměrně dlouhé objížďce bloudili, ale nakonec jsme našli správný směr.  Na shledanou za rok.

Fotogalerie ze závodu