Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPAC 2016 - 7.závod: VC Frýdku - Místku: časovka

5. 6. 2016

spac_2016_07_1_dsc_0011.jpgNedělní ráno nás vítá sluníčko a krásný den. Je 5. 6. 2016 a my se chystáme se ženou na cyklistický závod do Morávky. Dnes se koná již 7. závod SPAC 2016: Velká cena Frýdku-Místku – časovka jednotlivců.

Ještě před závodem musíme stihnout mši svatou za rodiče v Rybí a potom už hurá na závody. Přijíždíme těsně před desátou, ale než si složím kolo, již odstartovaly první dvě – tři ženy, no nedá se nic dělat, snad budou mít fotku ze zpáteční trasy.

Tak jsem ani nestačil udělat prezentaci, ale co, to není podstatné, hlavně, že stihnu závod. Jelikož u startu je nějaký fotograf, vydávám se na trať, popojíždím po trati a fotím, jak mě závodníci dojíždějí. Za malou chvíli již fotím i závodníky, co se již vracejí do cíle. Takhle je střídám a popojíždím, až dojedu na Bebek, kde je obrátka.

Chvíli se tu zdržím a potom se pomalu vydávám opět k cíli. Popojíždím, a jakmile zahlédnu závodníka, zastavím a fotím. Tak se posouvám po metrech směrem k cíli. 200 m před cílem zůstanu a čekám na poslední závodníky. Pak už zamířím k autu, složím kolo a jdu očekávat vyhlašování.

Chvíli trvá, než se výsledky dají do kupy, ale potom už to běží jak na drátkách. Počasí vydrželo, i když se začínalo mračit a my se pomalu loučíme a jedeme domů.

Fotogalerie ze závodu