Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPAC 2016 - 9. závod: Cena Continentalu Frenštát p.R.

18. 6. 2016

spac_2016_09_1_dsc_0268.jpgV sobotu 18. 6. 2016 je v pořadí již 9.závod SPACu s názvem Cena Continentalu Frenštát p.R. Po dešťových přeháňkách minulých, dní od rána svítí slunce. Zdá se, že dnes počasí vydrží bez deště. Minulý týden jsem si dal oddech, ale domácí závod si ujít nenechám.

Vyjíždím z domu před devátou, letos ne již na kole z náměstí, jako minulé roky, ale autem ke kruháči pod hotel Beskyd. Dále budu pokračovat na kole, až na Pustevny. Nahoře jsem byl naposled 20. dubna, při cvičení záchranářů na lanovce. Jak ten čas letí, zdá se, že to bylo včera.

Pustevny jsem „zkontroloval“ , tak můžu sjet něco níž, tady si počkat na závodníky, za chvíli by tu mohli být první. Nemýlím se, již slyším přijíždět doprovodné auto a za ním vedoucí závodníky. Tak dnes je to celkem fofr, jeden závodník za druhým, někdy i dva, tři dohromady, no, odsejpá to a krátce po jedenácté projíždí poslední závodník.

Sbalím fidlátka a vydávám se na zpáteční cestu. Dolů se mi jede hůř, než nahoru, cesta je tu notně rozbitá, díra stíhá díru, občas není ani kam vyhnout a musím chtě, nechtě přes výmoly. Snad se za nějaký čas dočkáme, že se opraví i tato silnice.

Za chvíli zastavuji doma, něco málo sním, převléknu se a spěchám na náměstí, abych stihl vyhlašování nejúspěšnějších závodníků. Potom ještě prohlédnout jak se zdařily fotky, pár udělat a odpočinout si, protože zítra nás čeká podobný kopec, Javorový.           

 

Fotogalerie ze závodu