Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPAC 2017 - 13. závod: Grand Prix Forman

6. 8. 2017

spac_11_1_dsc_0168.jpgPo delší přestávce jsme se opět vypravili s manželkou a dcerou na závody. V neděli 6. 8. 2017,   do Janovic u Starého Jičína, kde se konal již 13. závod FORCE Slezského poháru – Grand Prix Forman 2017.

Po včerejších vedrech jsme se dnes probouzeli do podmračeného dne. S obavami vyhlížíme, zda nezačne pršet, to by nám zhatilo plány. Slabý deštík před odjezdem, nás nezastavil, a v 8:30 vyrážíme na cestu.

Není to daleko, za chvíli jsme na místě. Tady už je živo. Hemží se to tady cyklisty, doprovodem i fandy. Zaparkuji kousek od cíle, manželka s dcerou chtějí vidět dojezd do cíle, já budu popocházet sem tam. Dceru jsme dovezli pod ořech, v případě slabého deště, ji větve ochrání.  Jdu se podívat k prezentaci. Zastavují mě závodníci, že už mě dlouho neviděli. Trochu zdrbnem, udělám pár fotek, ale jelikož se přiblížil čas startu mládeže, jdu fotit na kopec. Manželka bude fotit asi o 50 – 100  m níže.
 

Délka okruhu: 14km

Trasa závodů: Janovice – Jičina – Starý Jičín – Hůrka - Starojická Lhota – Palačov - Janovice

 

Start:
kat.  žáci starší                                                       - 2 okruhy. 28 km,
        žáci mladší, žákyně  –  9:45 h                       - 1 okruh, 14km

kat.  muži : A, B – 10:00 h                                    -  6 okruhů, 84km                                                  

kat.  muži C, D, M, kadeti – 10:03 h                     -  4 okruhy, 56km 

kat.  muži E, ženy, juniorky, kadetky 10:05 h       - 3 okruhy, 42km
 

Jsem na kopci kousek nad startem, vyfotím průjezd všech kategorií a jdu k cíli. Žáci mají jeden a dva okruhy, budou v cíli coby dup. Sem tam se objeví slabý deštík, ale asi půl hodinky před dojezdem poslední kategorie se rozpršelo dost silně. Zavezl jsem Martinu do auta, dofotil poslední závodníky a vydali jsme se na cestu domů. Na závody dětí, ani na vyhlášení, jsme kvůli dešti již nečekali.

I přes nepřízeň počasí, jsme byli rádi, že jsme na závodech, opět jednou trochu změna v tom denním stereotypu. Krásně jsme si odpočinuli.

 

Fotogalerie ze závodu - ER 

Fotogalerie ze závodu