Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stavařská SPEDOS tisícovka - Memoriál Edy Rady - 2016

28. 5. 2016

stavarska_1_dsc_0021.jpgV sobotu 28. 5. 2016 jsem se vypravil na další pro mne neznámý, veřejný cyklistický závod: Stavařská SPEDOS tisícovka 2016 – Memoriál Edy Rady (mimo jiné dobrého cyklisty, se kterým jsme se spolu ještě před pár léty na závodech naháněli. Ke svému smutku musím říct, že byl lepší závodník, než já. Pokaždé mi ujel, ale rád na ta léta vzpomínám.), do Valašského Meziříčí.

Start je v 10:00 hod před SPŠ stavební, vyjíždím před devátou, než to najdu, budu to mít tak akorát. Jsem ve VM, první rondel, druhý, třetí… tady někde bych už měl odbočovat, pokud si to dobře pamatuju. Vyšlo to, odbočil jsem správně a za chvilku již parkuji před SPŠS.

Páni, to je lidí, sotva vystoupím, už na mě volají známé tváře ať už z běhů, nebo cyklistiky. Ještě, že jsem vyjel dříve, než se dostanu k prezentaci, několikrát se zastavuji a zdravíme se se známými. Tak trochu se poptávám, jak se jede, kde vede trať, kde je cíl, zda se tam dostanu autem, no na samé potřebné věci.

Prezentace končila v 9 hodin, organizátory závodu  potkávám ve dveřích, no nevadí, tak snad příště. Udělám jen pár fotek a potom se chvilku potuluji okolo. Pak už sedám do auta a jedu o kus dále. Přiblížil se čas startu, auto nechám asi na 2,5 km, kde závodníci najíždějí do terénu.   Tuto úvodní část závodu jsem poznal při nedávném Běhu na Lhoty. To bude mé dnešní první stanoviště. Jakmile kolem mne všichni projedou, jedu dál, tam kde se trať kříží, ještě kousek dál zaparkuji auto a jdu fotit.

Courám se po trati sem a tam, až přijde doba dojezdu závodníků, jdu do cíle. Postupně dojíždějí závodníci a mezitím se již chystá vyhlašování výsledků u již dojetých kategorií. Mezi ohlašováním vznikají velké mezery, dle mého soudu, čas potřebný ke zpracování výsledků. Tím pádem se vyhlašování poslední kategorie dostáváme až někdy kolem jedné, půl druhé.

Závod je za námi. Tolik známých tváří na pro mne tak neznámém závodě, mě velmi mile překvapilo. Je to moc pěkný závod, s mnoha stoupáními, serpentinami a sjezdy. Loučím se, a pokud budu za rok zdráv, určitě se sem rád zase vrátím.

Fotogalerie ze závodu