Jdi na obsah Jdi na menu
 


Studénská pětka - 2015

9. 9. 2015

studenska-5_01.jpgVe středu 9. 9. 2015 v 17:00 hod se koná Studénská pětka. Prezentace se koná na dělnickém hřišti, za Dělnickým domem (házenkářské hřiště) ve Studénce1.

I když mám jako každou středu odpoledne lepení plakátů, nedá mi to a vyjíždím do Studénky, podívat se na běžecké závody. Cesta ubíhá v poklidu, je sice větší provoz, ale jede se dobře, jediný menší zádrhel je při odbočování za Příborem, od Ostravy jede souvislá řada aut, ale našel jsem skulinku a jsem ve Studénce. Odbočuji před Dělnický dům, s nadějí, že přijedu přímo na hřiště. Omyl pánové a dámy, omyl, ale můj. Dojel jsem zase na hlavní. Tak se kousek vracím a už jsem na místě.

Juj tady je lidí, tady se to hemží! Jeden přes druhého. Už se rozbíhají, rozcvičují, přebíhají sem a tam. Jdu se podívat na prezentaci, udělám pár fotek a už se jen tak poflakuji, za chvíli si nachystám kolo a čekám, až se běžci postaví na čáru. Pár fotek a odjíždím asi 200 m do zatáčky.

Start, závodníci vybíhají, a že jich je! Dokonce je mezi nimi i jeden s miminem v kočárku. Je to Vojta Gruchala a běží s kočárkem celou trasu. I s kočárkem se dokázal umístit na bedně. Jak by asi běžel rychle, nemít kočárek????

Když kolem mě proběhne poslední závodník, nasedám na kolo a dávám se do stíhání závodníků. Předjíždím je sice pomalu, po jednom, ale pomalu se prodírám dopředu. Za chvíli předjíždím vedoucího závodníka. Teď jen najít slušně osvětlené místo.

Tady zase vyfotím všechny a rozmýšlím se, zda je předjet ještě jednou, vyjíždím tedy. Předjel jsem asi 10 závodníků a znovu je vyfotil. Počkal jsem si na čelo závodu, které se již vracelo do cíle, udělal pár snímků a v poklidu dojíždím do cíle. Zanedlouho je vedoucí závodník v cíli. Vyfotím  jen prvních pár běžců a jdu kousek před cíl. V cíli fotí další dva, nebo tři fotografové, tak nebudu překážet. Během půlhodinky jsou tu všichni.

Chvíli trvá, než se sečtou výsledky, mezitím pořadatelé rozdávají, pro každého běžce, pamětní medaile. Poté probíhá vyhlášení. Bohužel, nepostavil jsem se nejlépe, taky někteří přihlížející byli poměrně blízko i vyhlášení probíhá trochu jinak, než bývá obvyklé. z fotek vyhlašování nebude téměř nic, snad bude něco z trati.

Další pěkný závod za námi, už jich moc v tom podzimním čase nebude, ale budu se snažit využít každé příležitosti a být na co nejvíce z nich, snad mi to vyjde. Loučíme se a vyjíždím domů. Čeká mě slabá hodinka jízdy a potom práce.

 

Fotogalerie ze závodu