Jdi na obsah Jdi na menu

Svatba a RUN UP Zlín - 2016_Zbyněk

9. 6. 2016

p1280022.jpgZbyněk – program na sobotu 4. června byl celkem nabitý : nejdříve účast na svatebním obřadu bývalého týmového kolegy z doby mého působení v CK a poté účast na závodě RUN UP. Nastávající novomanželé si jako místo pro obřad zvolili osamělý strom na kopci kdesi ve valašských kotárech. Po studiu map a informace z oznámení „Budeme tam v 11“, jsem zvolil dopravu pěškobusem, tj. autobusem do Hošťálkové a odtud pěšky po krásné nové asfaltce na místo akce. Musel jsem jim dát za pravdu, bylo tam krásně a čím výše jsem byl, tím více jsem se mohl kochat dalekými výhledy do kraje. Ale nebylo času nazbyt, musel jsem přišlápnout. Pár minut před 11 jsem stanul na místě a po chvíli jsem se přivítal s šéfem CK Galym a Romanem. Po týdnu lokálních bouřek a záplav to musely být asi nervy, ale počasí vyšlo dokonale, po nějaké době na místo šťastně dorazili i všichni zúčastnění a mohlo se začít.

Rád jsem všechny po nějaké době opět viděl, ale celé se to nějak protáhlo a autobus nečeká. Zrychleným přesunem na Troják jsem se tak současně trochu rozhýbal na druhou část programu. Po mejlové pozvánce a informaci o možnosti sníženého startovného jsem se totiž přihlásil na 1. závod seriálu RUN UP, který do ČR přinesl Francouz Chris Delatrre v roce 2007. Po odmlce z roku 2013 se do seriálu opět vrátil Zlín, kde se běželo na 14. nejvyšší budovu v ČR : Baťův mrakodrap, 21. budovu bývalého areálu firmy Baťa, kde nyní sídlí krajský úřad.

V letošním ročníku, kdy převzal organizaci Martin Konvičný, byla podstatně zkrácena část úvodního rozběhu na cca 70 m, když místo startu bylo v prostoru mezi objektem nadzemních garáží a mrakodrapem. Nejdříve přišly na řadu děti, kde jsme nasadili Tomáška. Asi si to na rozdíl ode mě (viz. níže) užíval a do cíle ve 3. patře dorazil s úsměvem na 4. místě. Hlavní náplní závodu dospělých bylo vyběhnout po požárním schodišti na terasu v 17. patře, tj. zdolat 384 schodů. Po rozběhnutí a pořízení pár fotek jsem šel na start. Zde už ale byla dlouhá fronta, protože pořadatelé upustili od předběžné startovní listiny a startovalo se jak kdo přišel. Po zodpovězení pár zvídavých otázek od moderátora, který při tom všem stíhal pohotově lákat na start kolemjdoucí i celou autobusovou výpravu návštěvníků, jsem vyrazil a celkem rychle zdolal první patra po levotočivém ocelovém dvouramenném schodišti. Bral jsem to po 2 schodech, tj. po cca 38 cm vzhůru, což mě zmohlo poněkud více než jsem čekal. Od asi 10. patra se naplno začal uplatňovat současně skleníkový a komínový efekt celoproskleného schodiště, což jsem ale tentokrát ani nevnímal, protože mi totálně zatuhly nohy, až jsem nad nimi chvílemi ztrácel kontrolu….. 11. až 14. patro jsem nějak vycupital, poslední 3 patra jsem už obou ruč ručkoval po zábradlí a v čase 2:08.71 jsem dorazil do cíle rozběhu na 51. místě ze 75 mužů. Do finálového běhu postoupilo 22 nejlepších mužů a 8 žen z celkového počtu 21 startujících. Já už bych to po druhé snad ani nevyšel, no závodníci si s tím hravě poradili a své časy z rozběhu ještě vylepšili. Zvítězil Štefan Štefina (Towerruning Slovak) s časem 1:19.67 (v rozběhu 1:46.69 – 19. místo), 2. byl Martin Hečko (Valachbajk Team) za 1:24.61 (v rozběhu 1:32.33 – 3. místo), a 3. Junior Daniel Kögler (Valachbajk Team) za 1:25.85 (v rozběhu 1:28.40 – 1. místo). Vítězkou se stala Lenka Švábíková (CEPro Team) s časem 1:43.68 (v rozběhu 1:49.60 – 1. místo), 2. byla juniorka Kamila Chomaničová za 1:56.86 (v rozběhu 2:10.71 – 3. místo) a 3. Jana Žaludková (Cyklogat Malenovice) za 1:59:06 (v rozběhu 2:01.12 – 2. místo).

No, byla to zajímavá akce, ale svou případnou účast příští rok si pořádně rozmyslím :)

RUN UP se dále poběží ve 4 městech – už 10.6. v Ostravě na vyhlídkovou věž Nové radnice, dále následuje 18.6. Brno s během na AZ Tower, 25.6. City Empiria v Praze a celé to vyvrcholí 10.9.2016 v budově RCO v Olomouci.