Jdi na obsah Jdi na menu
 


TOTMAN - 2015

16. 10. 2015

dsc_0119.jpgV pátek 16. 10. 2015 uspořádal Hasičský záchranný sbor České republiky soutěž v běhu do vrchu – TOTMAN 2015. Počasí se vybralo, přestalo mrholit a dokonce tu a tam vykouklo sluníčko z poza mraků. Teplota se usídlila na příjemných + 13°C, ideální počasí na závodění.

Prezentace a start závodníků je v Areálu skokanských můstků, Frenštát p. R. Po ranním „maratonu“ dojíždím na Horečky v 10:17, parkuji pod odbočkou ke zvoničce, na prezentaci už nejdu, nestíhám. Tak honem sbalit věci a vyrážím vstříc Velkému Javorníku. Chci dojít co nejdál, než mě závodníci doběhnou. Kéž by to bylo až na louce.

Na start se v letošním roce postavilo 43 závodníků – 40 mužů a 3 ženy, nejvíc z dosavadních soutěží. Odstartováno v 10:30 a závodníci se vydávají na trať. První „lahůdka“, která je čeká, jsou schody kolem můstků, něco přes 400 schodů, tady nohy dostanou zabrat. Je to rozcvička, jak se patří, pak následuje kousíček rovinky, kolem zvoničky se terén opět začíná mírně zvedat, potom následuje několik vln nahoru, dolů, a už jsou závodníci na louce – to byl ten lepší úsek, za loukou začíná prudké stoupání, potom opět mírné a na závěr, těsně pod chatou se terén ještě jednou zvedá a  pak už cíl.

Než mě doběhl první závodník, jsem asi tak v polovině cesty mezi loukou a vrcholem. Když slyším, že někdo běží, zastavím se a snažím se ho vyfotit, pak zase pokračuji ve stoupání k vrcholu. Jsem nahoře, za mnou ještě dobíhá pár posledních závodníků. Za chvíli jsou již všichni v cíli.

Tak počkáme v chatě, než spočítají výsledky, mezitím máme dost času se trochu posilnit, já jsem si dal, jako již tradičně, zelňačku, je dobrá a mám ji rád. Sotva dojím, už začíná vyhlašování.

Velmi rád chodím na tento závod, v minulých letech se běhalo na Pustevny, letos poprvé na Velký Javorník. Počasí se vydařilo, závod pěkný. Jsem spokojen a rád, že jsem šel trochu protáhnout kosti. Musím trochu trénovat, za chvíli, pokud zdraví dovolí, budu stoupat týden, co týden na Lysou horu.

 

Fotogalerie ze závodu