Jdi na obsah Jdi na menu
 


TOTMAN 2014 - Běh do vrchu Pustevny

17. 10. 2014

dsc_0053.jpg

Dnes v pátek 17. 10. 2014 jsem se vydal na Ráztoku odkud startuje Přebor HZS ČR v běhu do vrchu - Totman – (totálně mrtvý a nepoužitelný), s cílem na Tanečnici. Vyjíždím autobusem, krátce před devátou hodinou a v devět jsem již na Ráztoce. Cestou nás předjíždí první hasičské auto, po vystoupení, pak další. Když přijdu na parkoviště, již tu stojí pět hasičských aut a kolem se to hemží hasiči, a jak jsem si stačil všimnout, je mezi nimi i žena. Jestli jediná, nebo je jich více, to prozatím nevím.

Vyndávám aparát a začínám fotit, zajdu také k prezentaci, udělám několik snímků a prohodím pár slov s hasiči. Pak se již vydávám nahoru, na Pustevny. Jdu po chodníčku pod lanovkou, po modré, dále pak pokračuji po červené až na Tanečnici. Vloni jsem to dělal za 55 min, jak dlouho mi to bude trvat letos? Uvidím. Jsem nahoře a „stihl“ jsem to za pro mne krásných 70 min.

Jsem nahoře a už je tu živo, nejen turisté, ale i doprovod závodníků a fandové. Také tu vidím několik fotografů, tak se ptám, zda budou fotit všechny závodníky, jedna fotografka říká, že ano, tak nezůstávám v cíli, ale sejdu o kousek níže. Začíná pršet, což je nemilé, nemám deštník, kterým bych nadkryl fotoaparát, proto si stoupám pod strom, ten mě na čas ochrání a nebude pršet na čočku.

Hoši jsou rychlí, ještě jsem se tu ani nestačil porozhlédnout a první je tady, v těsném závěsu za ním dobíhá druhý, ty dva hochy neznám, ale třetí je s menší ztrátou Lukáš Krpec. Za ním už to jde jeden po druhém. Když už si myslím, že je to vše, ještě hoši říkají, že na trati jsou dvě ženy, tak si na ně počkám. Pak už jdu na vyhlášení.

Výsledky sečteny, vítězové vyhlášeni a začíná volná zábava. Bohužel se musím rozloučit, 12:30 mi jede z Ráztoky autobus a rád bych ho chytil, nechce se mi čekat další hodinu, nebo i více na příští spoj a v tom dešti se mi pěšky nechce, stačilo, než jsem sešel dolů.

 

Fotogalerie ze závodu