Jdi na obsah Jdi na menu
 


TRIPL3RUN TOBI - 2016

30. 7. 2016

tripl_1_dsc_0015.jpgV sobotu 30. 7. 2016 jsem se po kratší přestávce vydal opět na běžecké závody. Tak nějak mi to letos moc nevychází, jsem rád, když se někam dostanu. TOBI pořádá na Horečkách ve Frenštátu pod Radhoštěm běžecký závod TRIPL3RUN – TOBI. Start i cíl u valašské hospody U Janíka – Horečky. Jedu autem, protože mám v plánu vydržet maximálně do 13:30, potom musím domů, po obědě jedeme s manželkou zase za holkou.

Když se blížím k hospůdce, již potkávám hodně závodníků. Vypadá to, že závod bude silně obsazen. Poznávám tu dost známých tváří. Hemží se to tady, hemží. Jdu se podívat k prezentaci, ale dlouho se nezdržuji, vydávám se vzhůru na Velký Javorník. Chci dojít do serpentýn, kde budu fotit první výběh na Javorník, jsem na místě, počítám, že vbrzku, by tu měl být první borec. Nemýlím se, po chvilce čekání se pode mnou mihne stín, a už vidím běžce, jak se blíží ke mně, stíhán dalšími borci.

Po proběhnutí několika závodníků se s dalšími vydávám postupně  nahoru k chatě. Jelikož mám čas, dojdu až k rozhledně. Pak už jdu nazpět, zase na trať. Chci fotit druhý průběh. Scházím kousek níže pod chatu, nad serpentýny, kde by měli borci křižovat chodník. Potkávám pořadatelku, ptám se, zda tu vede druhý, nebo až třetí průběh. Prý asi druhý, ale také přesně neví. No, nevěděla, po dlouhém čekání přibíhá první. Na můj dotaz odpovídá, že běží třetí okruh.

Tak to se mnou vykývalo, příště se musím lépe informovat, jak se běží. Jelikož chci fotit před cílem, nemám již mnoho času, proto tady vyfotím jen 5 prvních závodníků a mažu dolů k Janíkovi. Náhodou mi to vyšlo. Jsem dole dřív, než první závodník. To ne, že bych byl tak dobrý… oni mají o pár km delší úsek, já to vzal nejkratší cestou.

Jdu kousek pod cíl, tady vyfotím závodníky, ale kdo to nestihne do půl druhé, má smůlu. Pak už musím jít. Tím pádem nemohu počkat na vyhlašovaní, jen si vyfotím pár borců s medailemi, které dostává každý účastník běhu.

Pěkný den, pěkný závod, jen mě mrzí, že jsem „zvojtil“ okruhy, ale co, příště bude líp! Také počasí bylo ukázkové, sluníčko se občas na nás podívalo, občas foukl větřík, prostě príma. Tak vážení, za rok na shledanou!!!!! (snad budeme zdraví)….

Fotogalerie ze závodu