Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veřovská desítka_2016

16. 4. 2016

verovice_1_dsc_0412.jpgRok utekl jako voda a opět tu máme Veřovskou desítku, prestižní to závod, na který se sjíždí borci z celé republiky. Je sobota 16. 4. 2016, počasí se zdá, by mohlo být i pěkné, i když z rána to vypadalo, že zaprší. Tak se tedy chystám, že vyjedu i já. Nasedám na kolo a vydávám se na projížďku. Mám to za humny.

Za chvíli jsem ve Veřovicích u kulturního domu, kde je prezentace a také start i cíl závodů. V 9:30 startují děti od nejmenších až po ty nejstarší. Také běh rodičů s kočárky tu má již své místo. Po běhu dětí přichází na řadu vyhlašování třech nejlepších v kategoriích. Potom již se chystá start hlavního závodu.

Je 11:00 a startér dává výstřelem pokyn ke startu. Masa lidí se vydává na 10 km dlouhou trať. Běží se od KD do Mořkova, kde je na křižovatce u benzinky obrátka a běží se nazpět do Věřovic, probíhá se kolem KD dále nahoru, směrem na Bordovice, ale na křižovatce u prodejny s použitým zbožím je opět obrátka a pak už jen doběh cca 1 km ke KD, kde je cíl závodu.

Jako již několik ročníků, i letos se zúčastnil závodu jeden nevidomý běžec s vodičem, který jel na kole, aby závodníka náhodou nebrzdil. Mají to moc dobře vychytané. Tradičně se také  zúčastnil pan Gaman Jaroslav (Avanti Havířov), nejstarší závodník (81 let).

Po závodech se ještě chvíli zdržím, ale na vyhlášení už nečekám, loučím se a jedu domů. Byl to krásný den. Opět jsem si vyčistil hlavu. Nemuset na nic myslet, to jsou krásné chvíle.

 

Fotogalerie ze závodu - děti

Fotogalerie z hlavního závodu