Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Větřkovický triatlon - 2014

31. 8. 2014

triatlon_11.jpg

V neděli 31. 8. 2014 se koná Větřkovický triatlon, je to již V. ročník. V sobotu hlásili déšť na celém území, tak vstávám s obavami, jak bude. Naštěstí je sice zataženo, ale neprší, tak vyjíždím do Lubiny na kole, kde na hrázi přehrady probíhá prezentace.

 Jsem tu celkem brzy, mám čas se porozhlédnout, popovídat si se známými a udělat pár úvodních fotek. Těch ještě bude až až, pokud se vydaří. Teplota pomalu stoupá a já se oblékl na déšť, už je  mi teplo a pomalu začínám odkládat svršky.

Pořadatel hlásí, že start začne v 10:10, prý aby to bylo trochu zajímavější. Po desáté začíná rozprava o trati, ale stejně si ještě mnozí po dojezdu na kole, pletli směr běhu. O chvíli později již odcházejí závodníci do vody, aby si trochu přivykli na chladnější vodu.

 Je tu start, plavci se noří do vody, aby zdolali cca 600 metrů, na hladině hlídkuje záchranný člun a nad hlavami plavců „poletuje“ kamera. Netrvá dlouho a první borec vystupuje na břeh, běží do depa, převléká se, bere kolo, probíhá přes snímače čipů a teprve potom může nasednout na kolo a vyrazit na trať dlouhou 10 km. Ženy jedou jeden okruh, muži okruhy dva, tj. 20 km. Po dojezdu se vydávají na běh cca 4 km.

Půl hodiny po dvanácté jsou v cíli všichni borci a v jednu je vyhlašování výsledků, pak losování tomboly.

Díky pěknému počasí, to byl pro mě velmi vydařený výlet. Krásné prostředí, skvělá atmosféra, úžasné výkony, to všechno dalo dohromady nádherný den.

 Celkovým vítězem triatlonu se stal Tomáš Matera (TRIATLON Team Opava) za 1:29:41. První žena, Lucie Hertlová (EPS aktivity) zdolala trať za 1:13:21. Štafeta ve složení Holeník, Šlachta, Škorvánek zvítězila za 1:46:12.

 

Poděkování patří na prvním místě pořadatelům, rok od roku něco vylepšují. Skvělá organizace, dobré zázemí. I z toho mála možností co mají, umí vytřískat hodně. Opravdu podařený závod. Rád se sem budu vracet.

 

 Fotogalerie ze závodu F.R.

Fotogalerie ze závodu R.V.