Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vystoupení Pavla Šporcla

30. 1. 2017

04_1_pavel-sporcl.jpgVe čtvrtek 26. ledna 2017 se v novém sále KD ve Frenštátě p. R. konal koncert houslisty Pavla Šporcla. Měli jsme s manželkou možnost se tohoto vystoupení zúčastnit, bylo to pro nás takové malé „vykolejení“ z domácího stereotypu. Jak již mnozí ví, staráme se o dceru, ale ta nás na koncert „pustila“.

Při vstupu do předsálí, jsme byli překvapeni s kolika známými jsme se již delší dobu neviděli. Ale čas běžel a bylo zapotřebí zaujmout místa.    

Nejdřív promluvil ředitel KD pan Marian Žárský, přivítal jak Pavla Šporcla, tak také nás, diváky.

Kulturní referentka paní Zuzana Kalinová nás seznámila s připraveným programem.

Nejdříve vystoupila bývalá studentka frenštátské Základní umělecké školy houslistka Miriam Magdalena Haniková a potom již následovalo vystoupení hlavního hosta večera.

                04_2_program-sporcla.jpg

 

 

Co vám budu povídat, úžasný zážitek. Krásný koncert ještě podtrhla skvělá akustika nově vystavěného sálu KD. Byl to krásný odpočinek, dvě hodiny krásných tónů, lahodící sluchu i duši. Až mi přišlo líto, že to již končí.

Po koncertu probíhala ještě v předsálí autogramiáda. Pavel Šporcl podepisoval zájemcům svá CD.

Loučíme se se známými, a spěcháme domů. Čekají nás povinnosti. A opět do onoho kolotoče, do toho stereotypu. Ne, nestěžuji si, je to jen konstatování situace.

Na shledanou při dalším koncertu.

 

Více si můžete přečíst a prohlédnout fotografie na :

http://www.kulturafrenstat.cz/modre-housle-pavla-sporcla-zaznely-ve-frenstate-pod-radhostem/d-3141

 

a   https://www.zonerama.com/MeKSFrenstat/Album/2626118