Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závod horských kol na Velký Javorník - 2016

10. 9. 2016

horska-kola-vj_1_dsc_0344.jpgPo týdnu opět na závodech. Je sobota 10. 9. 2016 a počasí je přímo úžasné. Nádherné letní teploty, na září nezvyklé. Teplota atakuje 30°C, větýrek jen povívá. Dnes se koná Závod horských kol na Velký Javorník. V 8:45 nasedám na kolo a vyrážím do skokanského areálu Jiřího Rašky, kde je u doskočiště start tohoto závodu.

Trochu se tu porozhlédnu, ale dlouho se zdržovat nechci, abych dojel co nejdál na trať. Pozdravím se s několika známými, a že jich tu je! Pak již vyjíždím vstříc vrcholu Velkého Javorníka. Jedu po trase, ale to jsem si dal!!! Je to něco málo přes 10 km, kdybych to byl tušil, jel bych jinou trasou. Tohle už pro mě není, nemám žádný trénink a krpály jsou tu řádné. Dost  šlapu i vedle kola.

Opět se vtírá otázka, zda je mi to, starému chlapovi, třeba. Odpověď je prozatím vždy stejná. Jakmile dosáhnu vrcholu, pokaždé si řeknu…. Ano, je, je mi to třeba. Kde by mi bylo tak krásně, tak volně, než tady na těch našich krásných kopečcích.

Tak pomalu postupuji k vrcholu, nebo říct k vrcholku???? Velkého Javorníka, 6. km, 7. km, 8. km, 9. km… a dost. Tady je pěkný rozhled, stromy vrhají chladivý stín, tady zůstanu fotit. Ještě mám sice čas a nahoru bych stihl dojet, ale tady se mi líbí.

Nachystám si fotoaparát a očekávám prvního závodníka. Ještě si chvíli počkám, ale pak se najednou vyhoupli dokonce dva. Za nimi v kratších, či delších odstupech jedou další a další. Když je dlouhá pauza, vydávám se nahoru. Vypadá to, že než dojedu nahoru, budou již v cíli všichni.

Tak už si jen počkáme na vyhlášení. Chvíli trvá, než se sečtou výsledky a napíší diplomy a pak už se schyluje k vyhlášení. Těsně před vyhlášením je podán jeden protest, tak než se vyřeší, je ještě chvilka zpoždění, ale pak už to odsejpá.

Kolem půl jedné je hotovo a já se vydávám dolů. Další pěkný den na čerstvém vzduchu. Trochu jsem si protáhl kosti, jsem spokojen.

 

Fotogalerie ze závodu