Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závod horských kol na Velký Javorník - 2017

10. 9. 2017

dsc_0181.jpgV sobotu 9. 9. 2017 jsem se rozmýšlel, kam vyrazit za závody. Měl jsem na výběr ze dvou možností. Buď se vypravit do Zlína, kde BZ pořádali již 7. závod – Strojařskou desítku, nebo se vypravit na Horečky, kde PJR pořádala 26. ročník - Horská kola na Velký Javorník. Vzhledem k situaci doma, jsem zvolil bližší alternativu, i když mě to moc lákalo do Zlína, a zůstal doma.

Vyrazil jsem kolem deváté, za chvíli jsem byl na Horečkách, v lyžařském areálu Jiřího Rašky, kde byla prezentace a start závodu. Pozdravil jsem se s několika známými tvářemi, udělal pár fotek a o půl desáté vyrazil na trať.

Trať závodu: Délka 10.2 km, součet převýšení 564 m. Trať vede 1,3 km k Žabárně, asfalt, dále na 5.8 km Spodní Javornickou cestou k Oborohu, jedná se o horskou cestu s asfaltovým povrchem. Zde trať odbočuje vlevo, na cestu Pod Paluchem, horská cesta s travnatým povrchem. Po dosažení 8.2 km trať odbočuje vlevo na asfaltovou cestu nad Paluchem, asfalt je až do cíle. Na 9.2 km odbočujeme vpravo v ostrém úhlu na Horní Javornickou cestu. Z této na 9.4 km, v oblasti Dvořiskové studénky, odbočujeme vlevo a pokračujeme lesem k vrcholu Velkého Javorníku

Měl jsem v plánu dojet na šestý kilometr, ale nakonec jsem zaparkoval již na třetím kilometru. Tady jsem si vybral místo, kde bych mohl fotit a očekával jsem příjezd prvních závodníků. Dlouho nečekám a už v dálce vidím prvního, za ním další. Tak jdeme na to, fotím o sto šest…..

Najednou vidím Karla Rechtenberka… „Bože, vždyť nedávno jsme se spolu naháněli, nejen na kolech, ale i v bězích na Lysou horu“. „Kde ty časy jsou“? „Já už neběhám, ani nejezdím takovou dobu a on je stále tak aktivní, až mu závidím tu jeho vitalitu“. Ach jo!!!

Projíždějí poslední závodníci a já se balím, jedu domů. Dnes jsem ani nejel nahoru na vyhlášení, chci se co nejrychleji vrátit domů, Martina je tam sama, tak spěchám za ní. I ta chvíle mi stačila na načerpání nových sil, tady na závodech pouštím všechno pryč a jen se bavím. Krásné odreagování, škoda jen, že krátké. Tak na shledanou na některém z příštích závodů. Snad.

 

Závod horských kol na Velký Javorník