Jdi na obsah Jdi na menu

Zlínská 50 - 2018: Zbyněk

2. 10. 2018

p1950839.jpgZbyněk - letos to pořadatelé Zlínské 50 neměli jednoduché. Omezení kvůli moru prasat nebyla stále zrušena, také tradiční prostor startu a cíle závodu byl zablokovaný pro finišující rekonstrukci OD Prior, a tak se závod jel ve zcela novém prostředí na okruhu v lesích nad Zlínem. Tradiční dlouhý okruh byl nahrazen kratším, dosti protáhlým cca 15 km okruhem mezi Zlínem a Malenovicemi, který závodníci na delší trase 42 km s celkovým převýšením 1050 m objeli 3x. Na některých místech se přitom trať v protisměru téměř dotýkala.

Jelo se kousek od domu, kde chodím běhat, tak jsem v neděli 30. září vyrazil podívat se, jak se závodníci na místy úzkou trať poskládají. Start a cíl závodu byl u sportovní haly pod zimním stadionem a trasa hned stoupala pár desítek metrů po asfaltu, následně po kostkách po odbočku k restauraci U medvěda, odkud už se po rozbité cestě pokračovalo do terénu. Po odfocení startu dlouhé ve 12:00 a krátké trasy ve 12:10 jsem šel po trase kolem bunkru k lesnímu hřišti, kde byla umístěna FANS zóna. Zde mě překvapil první odjetý závodník z dlouhé – Martin Stošek (Symbio+ CE.Energy), který první okruh zvládl za cca 30 minut a měl zde už slušný náskok cca 1 minuty na skupinku 6 soupeřů.  V dalších kolech svůj náskok ještě zvětšoval a v čase 1:21:45 zvítězil. Se ztrátou 2 minut a 40 vteřin druhý dojel Jan Fojtík (FORCE KCK Zlín) – 1:24:25 a třetí David Bártek (KELLYS BIKE RANCH TEAM) -1:24:41. Nejlepší ženou na dlouhé byla celkově 37. Jana Pichlíková (Erste Premier Petr Čech MTB team), která to dala za 1:36:29.

Tak jsem zvědavý, jestli se příští rok závod vrátí na původní trať nebo dostane přednost letošní méně náročná varianta, kde se ale rychlejší závodníci museli vyrovnat s nutností častého předjíždění ostatních závodníků.

Celkem se závodu zúčastnilo 248 závodníků na dlouhé a 114 závodníků na krátké, 15 km trati.  Počasí jim vyšlo, slunce krásně svítilo, ale vytáhlo to jen na 14°C.